Asystent pomoże niepełnosprawnym

Strefa FMRegion Piątek, 05 czerwca 20201 1646
W Sulejowie rozpoczął już pracę asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Tak określone miejsce pracy powstało we współpracy Urzędu Gminy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość koordynują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.

- Planowo praca asystenta miała się rozpocząć w marcu, ale plany te pokrzyżował wybuch epidemii koronawirusa. Obecnie już jedna osoba wykonuje te obowiązki, ale szukamy kolejnych. Wystarczy posiadać kierunkowe wykształcenie lub ukończoną przynajmniej szkołę średnią i udokumentowane roczne doświadczenie w pomocy osobie niepełnosprawnej - poinformowała Agnieszka Sykus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.

 

Na razie zatrudniono jednego asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, ale docelowo mają to być nawet trzy osoby. Do zadań asystenta należy pomoc w wyjściu, powrocie, wyjazdach na rehabilitację, na zajęcia terapeutyczne, pomoc w zakupach, załatwianiu spraw urzędowych. Asystent pracuje przez 7 dni w tygodni. Jednej osobie może pomagać przez 30 godzin w miesięcznie.

 

Na sfinansowanie projektu pozyskano dodatkowe pieniądze z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowanie wyniosło 9 tysięcy zł.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość5 ~Gość5 (Gość)07.06.2020 12:37

Jeśli tak będzie, to bardzo dobrze.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat