Artystyczny półmetek w MOK-u

ePiotrkow Czwartek, 07 lutego 20190 1505
Mali i nastoletni artyści, na co dzień uczestnicy zajęć tanecznych i wokalnych w Miejskim Ośrodku Kultury, zaprezentowali swoje talenty i umiejętności sceniczne podczas tegorocznej edycji piotrkowskiego „Półmetka artystycznego”. Koncert z udziałem młodych tancerzy i wokalistów odbył się 7 lutego na głównej scenie MOK. Publiczność urzekł występ najmłodszej grupy tanecznej.

Ładuję galerię...

Czwartkowy wieczór, 7 lutego upłynął w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie pod znakiem półmetku artystycznego. Na scenie Ośrodka, w specjalnym koncercie, zaprezentowały się amatorskie zespoły taneczne, grupy muzyczne, soliści, a także Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Roberta Fijałkowskiego.    

 

Tradycyjnie już największy aplauz publiczności wzbudził występ „tańcujących brzdąców”, czyli grupy tanecznej 4- i 5-latków oraz grupy 6-8-latków. Instruktorką obu grup jest Ilona Wójcicka. Na scenie wystąpili także podopieczni instruktorki tańca nowoczesnego Zuzanny Małolepszej. Dwa nastoletnie zespoły Bubble Gum i Color Popcorn można było podziwiać w choreografii z elementami modern jazzu i hip-hopu.

 

Z kolei spośród młodych solistek i zespołów prowadzonych przez instruktor emisji głosu Justynę Jędrusik swoje możliwości wokalne zaprezentowały Amelia Stępień, Zofia Pierek oraz zespół „Sing”.

 

Na scenie tego wieczoru nie zabrakło również dokonań studia małej emisji głosu, do którego uczęszczają dziewczęta w wieku od 7 do 13 lat. Znane polskie przeboje zaśpiewały: Zuzanna Wiernicka, Lena Czartucha, Katarzyna Matyjaszczyk, Marysia Gniewaszewska, Weronika Śmigielska, Weronika Bronka, Amelia Wąchała i Laura Hadryś.  

 

Czwartkowy koncert, który poprowadziła Justyna Piesik-Kendra, był pierwszą z dwóch zaplanowanych na sezon artystycznych 2018/2019 prezentacją piotrkowskich młodych talentów. Drugą odsłonę ich scenicznych dokonań zaplanowano na czerwiec bieżącego roku w miejskim amfiteatrze.

 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat