ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Artur Ostrowski kandydat do Sejmiku Województwa Łódzkiego

Piątek, 05 października 2018 4373
Artur Ostrowski, kandydat SLD na radnego do Sejmiku Województwa Łódzkiego, od 20 lat należy do grona najaktywniejszych polityków naszego regionu. Doświadczenie polityczne, parlamentarne i samorządowe zdobywał będąc posłem, wicewojewodą łódzkim i radnym miejskim w Piotrkowie.

Artur Ostrowski, lat 50, jest piotrkowianinem, absolwentem Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również Podyplomowe Studia Samorządu Terytorialnego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi, pracuje jako nauczyciel w ZSP nr 2. Doświadczenie polityczne – parlamentarne i samorządowe zdobywał jako poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego III i IV kadencji oraz jako wicewojewoda łódzki w latach 2003-2005. Jest członkiem Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego SLD oraz członkiem ZNP.

 

 
O swojej kandydaturze mówi: – Widzę swój udział w pracach Sejmiku Województwa Łódzkiego jako bardzo intensywne kontakty ze środowiskiem lokalnym – zarówno z przedsiębiorcami, jak i ich pracownikami, przedstawicielami służby zdrowia i służb mundurowych, nauczycielami, rolnikami, osobami starszymi oraz młodym pokoleniem, ludźmi kultury i sportu, organizacjami pozarządowymi. Znam problemy tych środowisk. Jako były wicewojewoda łódzki i były poseł wiem, co jest najpilniejsze i wymaga szybkiej i skutecznej realizacji w naszej małej ojczyźnie. Oddając swój głos na mnie, wybiorą Państwo osobę doświadczoną w pracy samorządowej i parlamentarnej, człowieka uczciwego od zawsze związanego z naszym regionem.

 

Artur Ostrowski jest żonaty i ma dwoje dzieci – córka Martę i syna Piotra. Tylko w latach 2011-2015, jako poseł na Sejm ziemi piotrkowskiej przyjął w swoim biurze w rodzinnym Piotrkowie ponad cztery tysiące interesantów, niewiele mniej zgłosiło się do niego osób podczas dyżurów pełnionych w biurach w Bełchatowie, Radomsku, Opocznie, Skierniewicach czy Tomaszowie Mazowieckim i Zelowie. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej kadencji dał się poznać jako polityk energiczny, zaangażowany w sprawy mieszkańców swojego regionu. Był między innymi jednym z posłów, który bezpośrednio zabiegał u premier Ewy Kopacz i ministra zdrowia Mariana Zembali o przekazanie funduszy na nowe sztuczne płucoserce dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdy doszło do awarii starego urządzenia i było zagrożone życie noworodków, wymagających natychmiastowej operacji serca. Stanął również w obronie pracowników zwalnianych w bełchatowskiej kopalni i elektrowni pod koniec 2013 roku; był bezpośrednio zaangażowany w prace nad ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, jako przedstawiciel środowiska działkowców.

 

Artur Ostrowski przez wszystkie lata swej polityczno-społecznej działalności był osobą nie odmawiającą wsparcia potrzebującym. Aktywnie włączył się między innymi w pomoc w odbudowę Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, której dach strawił ogień w listopadzie 2012 roku. Obejmował również jako poseł swoim patronatem cykliczny Piotrkowski Konkurs Wiedzy o Sporcie, Otwarte Mistrzostwa Zelowa w Szachcach.

 

 

Prywatnie Artur Ostrowski wolne chwile chętnie spędza wśród bliskich, przyznaje, że wyjątkowo lubi prace w ogrodzie. Jest - jak sam siebie określa - „zwierzolubem”, jego dom zamieszkują pies, kot oraz rybki. Od lat bierze udział w akcjach pomocy bezdomnym zwierzętom i wspiera piotrkowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Jest fanem muzyki rockowej lat 70. i 80., w młodości był zafascynowany new wave, punk rockiem i zespołem Republika. Filmy ogląda jak przyznaje różne, od SF i fantasy po romantyczne komedie oraz polskie filmy okresu PRL. Lubi dobre dokumenty. – Serie popularno-naukowe potrafią wciągnąć jak dobry serial – mówi Ostrowski, który nie ukrywa swej fascynacji historią.

 
Artur Ostrowski – kandydat na radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego

materiał sfinansowany przez KKW SLD Lewica Razem

 


Zainteresował temat?

12

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat