Areszt to nie hotel, nie ma tam sprzątaczek

ePiotrkow Piątek, 24 maja 201915 6203
Gotują, sprzątają, remontują. Większość osadzonych w Areszcie Śledczym przy ul. Wroniej w Piotrkowie pracuje. Podobnie jest w oddziale zamiejscowym jednostki w Goleszach. - Pracują w magazynie, pralni, sprzątają, w Areszcie nie ma przecież sprzątaczek. Osadzeni odbywają karę, ale nie zapominajmy, że to nie jest hotel – mówi rzecznik jednostki.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Mimo że nasza jednostka przeznaczona jest dla tymczasowo aresztowanych i dla skazanych skierowanych do zakładów typy zamkniętego, czyli takiej grupy osadzonych, których nie możemy puszczać do pracy poza jednostką, to i tak mamy zatrudnienie na poziomie ponad 50% - mówi por. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. - Ta liczba cały czas rośnie, większość pracuje na terenie jednostki. Są to osadzeni skazani za takie kategorie przestępstw, że nie daje to gwarancji, że poza jednostką zachowywaliby się właściwie. Jeśli byliby skierowani do pracy poza jednostką, to jedynie w pełnym systemie konwojowania, a to oznacza zaangażowanie wielu uzbrojonych funkcjonariuszy.


Jakie prace wykonują na terenie jednostki? Wszelkie. Gotują, sprzątają, wykonują prace remontowe. Na Wroniej „siedzą” i blacharze, i murarze, i hydraulicy, a to oznacza oszczędności dla samego Aresztu, bo nie trzeba zatrudniać firmy zewnętrznej, żeby np. naprawić kran. - Pracują w magazynie, pralni, na korytarzach, gdzie sprzątają, w Areszcie nie ma przecież sprzątaczek. Osadzeni odbywają karę, ale nie zapominajmy, że to nie jest hotel – dodaje rzecznik.


Oddział zamiejscowy AŚ w Goleszach przeznaczony jest dla osadzonych odbywający karę po raz pierwszy. To zakład typu półotwartego. Przebywają tam więźniowie skazani za czyny o dużo mniejszej szkodliwości społecznej, są więc mniej zdemoralizowani, a to oznacza, że mogą pracować poza jednostką. Wielu z nich pracuje u zewnętrznych kontrahentów. Kilku jest obecnie zatrudnionych w ubojni trzody chlewnej, inni w urzędzie miasta czy gminy. - Pozostali pracują na terenie jednostki w Goleszach, gdzie mamy gospodarstwo – dodaje por. Jabłoński. - Osadzeni pracują w polu, w szklarniach, produkujemy żywność dla jednostek penitencjarnych całego okręgu łódzkiego, a to również znacząco zmniejsza koszty funkcjonowania.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.05.2019 13:50

To chyba ledo

10


gość ~gość (Gość)25.05.2019 07:47

Prawda,prawda...areszt to nie hotel.Areszt to takie przedszkole dla dużych dzieci które żeby były spokojne muszą być dopieszczone pod każdym względem,muszą być spełnione zachcianki bo w przeciwnym razie Duże Dzieci zrobią sobie Gagu a tego by nikt nie chciał.

20


gość ~gość (Gość)24.05.2019 19:42

No tak jeszcze kurde inclusive im trzeba zapewnic poprostu masakra a niech robia i

10


~gość ~~gość (Gość)24.05.2019 18:20

Kula do nogi i budować autostrady.

20


karwaTwa ~karwaTwa (Gość)24.05.2019 15:38

piersza zasada to higiena kto nie trzyma jej londuje wiadomo gdzie

20


gość ~gość (Gość)24.05.2019 14:34

Jak to nie ma sprzątaczek, a ta na zdjęciu

60


gość ~gość (Gość)24.05.2019 13:51

Nikomu nie robią łaski. Jeśli się nie chce nic robić, to niech siedzą w brudzie.

40


X2 ~X2 (Gość)24.05.2019 08:12

Nikt nikogo do pracy nie zmusi tym bardziej za darmo

27


gość ~gość (Gość)24.05.2019 09:17

Jak wam tak gorzej to też idźcie na odsiadke jak za kratami tak dobrze proste

27


gość ~gość (Gość)24.05.2019 10:10

Ale opiekę zdrowotną mają lepszą niż na NFZ. Wyżywienie lepsze niż w szpitalu.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat