Arcybiskup Ryś odwiedził skazanych

ePiotrkow Wtorek, 17 grudnia 201913 4388
Odbywających karę w jednostce penitencjarnej w Goleszach (Oddział Zewnętrzny piotrkowskiego Aresztu Śledczego) odwiedził arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.
fot. AŚ w Piotrkowie

Wizyta metropolity łódzkiego w jednostce organizacyjnej Służby Więziennej, w której karę pozbawienia wolności odbywa zaledwie 71 skazanych, była wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla osadzonych, jak i funkcjonariuszy. - Msza święta odbyła się w bardzo skromnych warunkach, w pomieszczeniu stołówki, którą na spotkanie przygotowali sami skazani – mówi porucznik Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy AŚ w Piotrkowie. - W nabożeństwie uczestniczył m.in. płk Krzysztof Mrówczyński, dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim i mjr Robert Fijałkowski, jego zastępca.

 

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie, w trakcie którego ksiądz kapelan Aresztu Śledczego Grzegorz Cierliński odczytał fragment ewangelii, a arcybiskup Ryś złożył osadzonym życzenia bożonarodzeniowe i podzielił się z nimi opłatkiem. - Metropolita podniósł skazanych na duchu w tym trudnym dla nich czasie odosobnienia, szczególnie dotkliwym w okresie świąt i zapewnił, że pomimo, że dopuścili się różnych przestępstw, to Bóg ich nie opuścił – dodaje por. Jabłoński. - Podzielił się także osobistymi doświadczeniami, które powodują, że jego wizyty w takich miejscach jak więzienia są dla niego bardzo ważne. Dla wielu osadzonych było to duże przeżycie, nie brakowało łez. Skazani podarowali metropolicie łódzkiemu ręcznie wykonaną ramkę ze zdjęciem z wizyty arcybiskupa w piotrkowskiej jednostce penitencjarnej sprzed roku.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pp ~pp (Gość)19.12.2019 14:45

spoko ze ta cudowna strona kasuje komentarze niewygodne dla cudownej osoby jaką jest Ryś. Nikt nie nagłośnił sytuację gdy każdy mówił że okradł parafię, ciągle bawił się na wycieczkach zagranicznych czy też widziano go z "Paniami". A najgorsze w tym popapranym świecie jest to, że każdy wiedział jaka jest prawda, każdy o tym mówił i było o tym głośno ale oczywiście tacy ludzie są bezkarni, a wyrażanie własnego zdania o danych osobach nie jest już ok- wszystko trzeba cenzurować. epiotrkow-amatorszczyzna. Chcecie zrobić coś co porządnie to się pochylkcie nad tą sprawą.

10


gość ~gość (Gość)17.12.2019 22:32

Arcybiskup Ryś to naprawde wspaniały człowiek z powołania sam miałem zaszczyt go poznać w Krakowie takich Biskupów nam w dzisiajszych czasach potrzeba serdecznie pozdrawiam Arcybiskupa Rysia i życzę mu wytrwałości w swojej posłudze i chciałbym zeby kiedys to on był metropolitą krakowskim.

53


gość ~gość (Gość)18.12.2019 11:46

Arcybiskup Jędraszewski nie był na wigilii z bezdomnymi w Krakowie-źle,arcybiskup Ryś przybył na wigilię do więźniów-też źle.Niektórym niedogodzi i to chyba najbardziej tym którzy daleko od kościoła

33


gość ~gość (Gość)18.12.2019 09:52

Taa..już wystarczy rydzyk koperta

11


gość ~gość (Gość)17.12.2019 16:18

Nalewka i tak pójdziesz do piekła

30


gość ~gość (Gość)17.12.2019 14:58

To biali ludzie mogą być zbawieni?? Ponoć trony w niebie należą tylko do zagionych plemiom Izraela, reszta to slugusy i niewolnicy yhwe

42


gość ~gość (Gość)17.12.2019 14:50

Już nawet tam łapy wyciągają?

54


... ~... (Gość)17.12.2019 10:44

Grześ w formie od lat

72


Bolek ~Bolek (Gość)17.12.2019 09:52

A kogo to obchodzi?, czy to w czymś pomoże, przecież mogł tam pojechać bez chucpy medialnej, ale gdzie tam pewno zabiegali aby to pokazać w mediach!

94


cynik ~cynik (Gość)17.12.2019 08:17

Zdjęcie wymowne. Arc. Ryś jest jednym ,jeśli nie jedynym hierarchą w Polsce ,który rozumie ,że trzeba po prostu do ludzi wyjść i podać im rękę. Reszta to ...tego co o nich myślę nie nadaje się do publikacji.

137


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat