Archiwum w Piotrkowie zaprasza do wspólnego świętowania

ePiotrkow Poniedziałek, 28 września 20206 1260
Archiwiści z Piotrkowa Trybunalskiego będą świętować swój dzień. Już 30 września zapraszają wszystkich miłośników historii zapisanej w materiałach archiwalnych do wizyty w progach Archiwum Państwowego w Piotrkowie, przy ul. Jerozolimskiej 29.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

O zbliżających się, tegorocznych obchodach opowiedział nam dr Maciej Hubka. - Nasze archiwum, tak jak inne na terenie kraju, przygotowuje się do Dnia Archiwisty. W trakcie wydarzenia chcemy podzielić się z mieszkańcami regionu naszą ofertą edukacyjną i wystawienniczą. Będzie można też uczestniczyć w konsultacjach w ramach dwóch projektów: „Archiwa Rodzinne Niepodległej” oraz "Archiwum Pandemii". Ze względu na sytuację epidemiczną, będziemy tym razem nastawieni na odwiedziny indywidualne.


W czasie spotkania będzie można zapoznać się na przykład z „Ochotnikiem Piotrkowskim 1920" - jednodniową gazetą okolicznościową, opracowaną we współpracy z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Dostępne będą także wystawy, a więcej na ten temat przeczytacie na stronie piotrkowskiego Archiwum Państwowego.

 

Archiwistów będzie można odwiedzać w środę (30 września) między 8:00 a 15:00 w Piotrkowie, przy ul. Jerozolimskiej 29. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Eli za ~Eli za (Gość)28.09.2020 20:03

Ludzie - koronawirus szaleje, do lekarza tylko telefonicznie, a wy spendy robicie!!! W szkole mojego dziecka też dyrektorka spęd zrobiła, żeby powiedzieć, żeby się nie gromadzić, bo żółta strefa!!! Pomyślcie, potem róbcie!!!

23


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)28.09.2020 17:14

Cytuję:
O zbliżających się, tegorocznych obchodach opowiedział nam dr Maciej Hubka. - Nasze archiwum, tak jak inne na terenie kraju, przygotowuje się do Dnia Archiwisty. W trakcie wydarzenia chcemy podzielić się z mieszkańcami regionu naszą ofertą edukacyjną i wystawienniczą. Będzie można też uczestniczyć w konsultacjach w ramach dwóch projektów: „Archiwa Rodzinne Niepodległej” oraz "Archiwum Pandemii".


Panie Hubka, to "Archiwum Pandemii" to będziecie mieć mocno zubożone o te wszystkie komentarze, których mi tutaj nie przepuścili. No i na co Wam takie niepełne archiwum? ;)

22


Łoooł ~Łoooł (Gość)29.09.2020 08:37

Jak zwykle, najgłośniej krzyczą ci, co nic nie robią hehe
I z czytaniem ze zrozumieniem też jak zwykle problemy :-)

00


? ~? (Gość)28.09.2020 20:44

Środa godz. 8.00-15.00. Ktoś sobie żarty robi? Dla kogo ta wystawa: bezrobotnych i emerytów? Czy w tym mieście ktoś jeszcze myśli? Nie dało się przesunąć imprezy na sobotę?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat