Aplikacja mobilna IMGW będzie dostępna od początku sierpnia

PAPKraj Wtorek, 28 lipca 20201 2043
Oficjalna aplikacja mobilna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego będzie dostępna 4 sierpnia w sklepie internetowym Google. Jej użytkownicy będą mogli sprawdzać prognozę pogodę w spersonalizowany sposób.

Użytkownicy aplikacji będą mogli personalizować swoje wymagania i dostosować ustawienia powiadomień z prognozą i ostrzeżeniami. Bieżąca prognoza będzie prezentowana w formie horyzontalnego slajdu. W menu będzie możliwość wybrania modelu pogodowego. Znajdzie się również uproszczona prognoza na najbliższe dni - w zakresie zależnym od wybranego modelu.

 

W aplikacji będzie można wskazać dowolną lokalizację, dla której chce się poznać prognozę pogody - możliwy będzie też szybki podgląd na skróconą prognozę dla wybranych miejscowości. Aplikacja umożliwi ustawienie powiadomień dla ulubionych lokalizacji. Dostępne będą dwa typy powiadomień: prognoza – skrócona prognoza na dany dzień takich parametrów jak temperatura minimalna i maksymalna, opad, prędkość wiatru oraz ciśnienie; ostrzeżenia – wysłany komunikat w momencie wydania ostrzeżenia przez IMGW-PIB. Powiadomienia będą wysyłane tylko dla lokalizacji dodanych wcześniej do Ulubionych.

 

Możliwy też będzie podgląd na obrazy radarowe natężenia opadów oraz mapę wyładowań atmosferycznych (w formie ikon dostosowanych do natężenia wyładowania) na terenie Polski. Będzie można prześledzić sytuację pogodową do 7 godzin wstecz.

 

Ponadto w ustawieniach aplikacji można zmienić: model pogodowy (6 modeli), jednostki wiatru, szybkość odtwarzania animacji na mapie oraz ustawić lokalizację GPS.

 

Jak przekazało biuro prasowe IMGW, aplikacja na iphone dostępna będzie wczesną jesienią.(PAP)

 

 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)29.07.2020 21:56

Nie korzystam i nie mam zamiaru

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat