Apel Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie rocznicy powstania

ePiotrkow Sobota, 29 lipca 201717 2269
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.

Szanowni Mieszkańcy Województwa Łódzkiego!

 

We wtorek, 1 sierpnia 2017 roku, obchodzić będziemy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - jednego z najbardziej bohaterskich zrywów w dziejach naszego Narodu. Przez 63 dni powstańcy warszawscy zmagali się z przeważającymi siłami niemieckich okupantów. Swą heroiczną walkę podjęli w obronie niepodległości Rzeczpospolitej, zagrożonej przez zbrodnicze totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny.

 

Dziś wszystkim poległym bohaterom sprzed 73 lat, a także wspierającym ich i wymordowanym mieszkańcom Warszawy, należy się hołd, pamięć i cześć. Dzięki Nim możemy dziś cieszyć się wolnością w suwerennej, niepodległej Polsce.

 

Zwracam się do Państwa z apelem o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w miastach i gminach województwa łódzkiego. 1 sierpnia, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na budynkach urzędów państwowych i samorządowych oraz w miejscach publicznych, a także domach i balkonach. W akcie patriotycznej powinności i solidarności naszej narodowej wspólnoty zatrzymajmy się na głos syren rozbrzmiewających w całym kraju i w naszym województwie o godz. 17.00, aby uczcić pamięć godziny „W”. Minutą ciszy oddajmy należny hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

 

Cześć i chwała bohaterom!

 

Zbigniew Rau

Wojewoda Łódzki

 

 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga30.07.2017 08:17

Sami histerycy po Przyśpieszonych Kursach Dla ORMO-wców oceniają słuszność wywołania Powstania Warszawskiego .Żenada. Stop komunie !

35


97-300 97-300ranga30.07.2017 09:41

~Witek~ " uciekinierów z Londynu" - - - ? ? ? To gdzie oni uciekli, do Mandżurii , jak mawiał tow. stalin ? Jak się nazywa wasz oficer prowadzący ?Na szkoleniach ideowo-politycznych to żeście chyba na wagarach przebywali ? Wiecie co oznacza samowolne opuszczenie miejsca szkoleniowego ? Wiecie czy nie wiece ?

13


Witek ~Witek (Gość)29.07.2017 10:17

Nie zryw mieszkańców stolicy a na haniebny rozkaz uciekinierów z Londynu ci ludzie co wydali rozkaz mają krew na rękach niewinnych osób i zniszczone miasto jak zwykle zakłamuje się historię kosztem pomordowanych a to nie było potrzebne nikomu

103


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)29.07.2017 17:57

Cytuję:
Dziś wszystkim poległym bohaterom sprzed 73 lat, a także wspierającym ich i wymordowanym mieszkańcom Warszawy, należy się hołd, pamięć i cześć. Dzięki Nim możemy dziś cieszyć się wolnością w suwerennej, niepodległej Polsce.


Z pierwszym zdaniem mogę się zgodzić - powstańcy zasługują na hołd, pamięć i cześć. Z drugim się nie zgadzam, bo jest zwyczajnie fałszywe. Po pierwsze, powstanie poniosło klęskę, więc nie przyczyniło się do zwycięstwa w wojnie. Po drugie, dziś Polska wcale nie jest ani suwerenna, ani niepodległa. Gdyby taka była, to miałaby gdzieś "delikatne sugestie" płynące z Brukseli, Waszyngtonu, Berlina czy Tel Awiwu.

31


urzędnik ~urzędnik (Gość)29.07.2017 17:33

Tak na marginesie: Ciekawe, ile z piotrkowskich urzędów będzie tym razem pamiętać, że 1 sierpnia, to jest święto państwowe (Dzień Powstania Warszawskiego), chociaż oczywiście nie jest to dzień wolny od pracy i wywiesi flagę, a jest taki obowiązek, podobnie zresztą, jak 31 sierpnia - Dzień Solidarności.

03


q ~q (Gość)29.07.2017 16:52

Cokolwiek się stało, to stało się to między innymi, że Baczyński już nigdy niczego nie napisze.
.
Z jakichkolwiek powodów się stało, co się stało, należy o 17:00 pierwszego sierpnia przerwać jakąkolwiek czynność, którą się wykonuje na minutę. No, chyba, że jest to umieranie.

02


JTM ~JTM (Gość)29.07.2017 13:17

O tragedii powstania powinniśmy mówić na okrągło. Żeby naród wiedział do czego prowadzą rządy szaleńców.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat