Anna Romantowska recytowała w Wolborzu

Tydzień Trybunalski Niedziela, 10 lipca 20110 3745
Koncertem poetycko-muzycznym rozpoczął się w niedzielę czwarty festiwal “Muzyczne korzenie Wolborza. Festiwal w kolegiacie wolborskiej - lato 2011”.

Znana z wielu ról filmowych i teatralnych aktorka Anna Romantowska recytowała poezję Karola Wojtyły. Towarzyszył jej na organach Maciej Banek. Koncert poprowadziła tradycyjnie Nina Pol - prezes Piotrkowskiego Towarzystwa Muzycznego im. Franciszka Lessla. Warto dodać, że pierwszy z pięciu koncertów cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony nie tylko mieszkańców gminy Wolbórz, ale również gości z zewnątrz.

Na cykl koncertów Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Patronat honorowy objął ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek - metropolita łódzki. Program pozostałych koncertów dostępny jest na stronie internetowej gminy Wolbórz, Centrum Pożarniczego oraz parafii wolborskiej, a także na 25 stronie “Tygodnia Trybunalskiego”.

Na kolejny koncert kolegiata zaprasza już 17 lipca o 17.00. Wystąpią Georgij Agratina oraz Robert Grudzień - dyrektor tegoż festiwalu, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat