Anglojęzyczny portal zachęca do odwiedzenia Piotrkowa

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 03 stycznia 202148 5032
Piotrków Trybunalski znalazł się w pierwszej dziesiątce miast w Polsce, które warto odwiedzić po pandemii - donoszą media . Zestawienie przygotował portal The First News.
fot. archiwum ePiotrkow.pl


Portal The First News przygotował ranking dziesięciu polskich miast, które warto odwiedzić po zakończeniu pandemii koronawirusa. W tym gronie oprócz Piotrkowa Trybunalskiego znalazły się m.in. Kraków, Gdańsk, Gniezno, Toruń czy Elbląg. Twórcy rankingu podkreślają, że ogromne wrażenie robi piotrkowska Starówka.


- Spacerując po mieście napotkamy majestatyczne instytucje rządowe z XIX wieku, klasztory z epoki barokowej, cerkiew prawosławną z piękną kopułą i schludny wygląd kamienic - piszą dziennikarze The First News podkreślając, że piotrkowska starówka jest bardzo wyjątkowa przez swoją „nieskazitelną czystość”.

„Stare Miasto jest wolne od zwykłych neonowych pułapek bardziej znanych miejsc w Polsce, a ta nietknięta autentyczność pomogła uczynić je jednym z najczęściej filmowanych miast w kraju” – czytamy w opisie dotyczącym naszego miasta.

- Choć jest to spokojne miasto, jest też bardziej burzliwa strona Piotrkowa Trybunalskiego. Uznawane jest ono za jedno z najbardziej piwnych miast w kraju. Więcej o jego piwowarskim dziedzictwie dowiesz się w Muzeum Piwowarstwa znajdującym się tuż przy Rynku – podsumowują dziennikarze The First News.

„The First News” to anglojęzyczny portal stworzony przez Polską Agencję Prasową skierowany do zagranicznego odbiorcy. Witryna przedstawia najnowsze doniesienia, dostarcza precyzyjne i ciekawe informacje z Polski oraz - jak informuje prezes PAP - "ma z jednej strony pokazywać świat z polskiej perspektywy, z drugiej - Polskę taką jaka jest, bez żadnych przekłamań".

 

(źródło" www.piotrkow.pl)


Zainteresował temat?

8

7


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc ~gość_gosc (Gość)03.01.2021 19:05

Czyli obciach na caly swiat.Nie no Krzysiek,ales mi teraz zaimponowal.

123


gość_tyneh ~gość_tyneh (Gość)09.01.2021 15:54

Porażka...

10


ass ~ass (Gość)05.01.2021 23:32

Przyjadą z zagranicy zwiedzać słynny murek w rynku!

10


gość_ibi ~gość_ibi (Gość)05.01.2021 12:57

What?

11


gość_gość ~gość_gość (Gość)05.01.2021 11:37

Polecam w szczególności zwiedzenie tych odremontowanych fasad, ale w środku zobaczyć, jakie ruiny.. Miasto z dykty. A mało tego ludzie biedni mieszkają w tych kamienicach bez łazienek i wc...

21


gość_bobi ~gość_bobi (Gość)05.01.2021 10:01

Deejta mi działkę A ja założę fundacje dobre tak trzymać heee Heee hee

01


gość_piotrkowianin ~gość_piotrkowianin (Gość)03.01.2021 14:44

Zapraszam turystów z całego świata niech zobaczą bierność straży miejskiej i policji wobec żulów i patologii popijających alkohol i zaczepiających ludzi na chodnikach i przed sklepami.

91


gość_dddd ~gość_dddd (Gość)04.01.2021 17:08

Nasz kraj i nasze miasta są jeszcze czyste bo np Włochy są brudne obrzeża Rzymu masakra syf i mogiła

40


uuuuu ~uuuuu (Gość)03.01.2021 20:01

W tym rankingu zapomniano o starówce Zamościa z przepięknym parkiem obok i fortecami wojskowymi- prawdziwa bajka-, starówka w Sandomierzu, Sanoku i wielu miastach Polski. Przykro mi to pisać ale piotrkowska starówka to zaniedbany przy tamtych, bez pomysły na turystykę "przykurcz". Nasze miasto to piękny kawał czasu Historii, ale pomysłu na jej przekazanie brak.

192


gość_ronulus ~gość_ronulus (Gość)03.01.2021 23:05

Na epiotrkow to przynajmniej aktualności w przeciwieństwie do Piotrkówtrybunalskinaszemiasto same odgrzewane kotlety. Nie chcę się dziennikarzom pracować

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat