Anestezjolog z piotrkowskiego szpitala zakażony koronawirusem [Aktualizacja]

Strefa FM Piątek, 19 czerwca 202046 18197
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u lekarza anestezjologa, który pracuje w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Placówka wstrzymała przyjęcia na laryngologię, urologię, chirurgię, ortopedię, gastrologię i OIOM.

W SSW przy ul. Rakowskiej przeprowadzano badania przesiewowe personelu. Pracownik, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, przechodził chorobę bezobjawowo. Szpital wydał oficjalny komunikat w tej sprawie:

W godzinach popołudniowych 18 czerwca 2020 roku Dyrekcja Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim powzięła informację o dodatnim wyniku testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 u lekarza anestezjologa, stwierdzonym w wyniku prowadzenia przesiewowych badań personelu medycznego.
Pracownik nie prezentował żadnych objawów chorobowych wskazujących na zakażenie. Wrócił do pracy po tygodniowej przerwie.

W związku z zaistniałą sytuacją Szpital bezzwłocznie wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddziały, w których lekarz z racji specjalizacji udzielał świadczeń, tj.: laryngologia, urologia, chirurgia, ortopedia, gastrologia i OIOM. Zamknięcie oddziałów spowodowane jest koniecznością identyfikacji wszystkich osób, które miały kontakt z zakażoną osobą oraz profilaktycznym zabezpieczeniem przed ewentualną transmisją zakażenia.

W chwili obecnej prowadzone są standardowe działania weryfikujące personalia osób, które miały kontakt z zakażoną osobą, w celu pobrania od nich wymazów.

Warto podkreślić, że dotychczas w Szpitalu stwierdzono tylko 1 przypadek zakażenia COVID-19 wśród personelu – był to pracownik administracji. Wszystko za sprawą przestrzegania reżimu sanitarnego, zgodnego z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w trosce o pracowników i pacjentów.

 

Osoby, które miały kontakt z lekarzem przeszły już testy laboratoryjne, a wszystkie ich wyniki okazały się negatywne, więc są zdrowe. Sam anestezjolog również czuje się dobrze.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.06.2020 12:30

Od kiedy ten lekarz przyjmował? Tzn pisali ze mial tydzień wolnego, to od kiedy byl w szpitalu?

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat