Anestezjolog z piotrkowskiego szpitala zakażony koronawirusem [Aktualizacja]

Strefa FM Piątek, 19 czerwca 202046 18930
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u lekarza anestezjologa, który pracuje w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Placówka wstrzymała przyjęcia na laryngologię, urologię, chirurgię, ortopedię, gastrologię i OIOM.

W SSW przy ul. Rakowskiej przeprowadzano badania przesiewowe personelu. Pracownik, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, przechodził chorobę bezobjawowo. Szpital wydał oficjalny komunikat w tej sprawie:

W godzinach popołudniowych 18 czerwca 2020 roku Dyrekcja Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim powzięła informację o dodatnim wyniku testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 u lekarza anestezjologa, stwierdzonym w wyniku prowadzenia przesiewowych badań personelu medycznego.
Pracownik nie prezentował żadnych objawów chorobowych wskazujących na zakażenie. Wrócił do pracy po tygodniowej przerwie.

W związku z zaistniałą sytuacją Szpital bezzwłocznie wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddziały, w których lekarz z racji specjalizacji udzielał świadczeń, tj.: laryngologia, urologia, chirurgia, ortopedia, gastrologia i OIOM. Zamknięcie oddziałów spowodowane jest koniecznością identyfikacji wszystkich osób, które miały kontakt z zakażoną osobą oraz profilaktycznym zabezpieczeniem przed ewentualną transmisją zakażenia.

W chwili obecnej prowadzone są standardowe działania weryfikujące personalia osób, które miały kontakt z zakażoną osobą, w celu pobrania od nich wymazów.

Warto podkreślić, że dotychczas w Szpitalu stwierdzono tylko 1 przypadek zakażenia COVID-19 wśród personelu – był to pracownik administracji. Wszystko za sprawą przestrzegania reżimu sanitarnego, zgodnego z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w trosce o pracowników i pacjentów.

 

Osoby, które miały kontakt z lekarzem przeszły już testy laboratoryjne, a wszystkie ich wyniki okazały się negatywne, więc są zdrowe. Sam anestezjolog również czuje się dobrze.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)19.06.2020 10:54

Jak się to dzieje że naszym katolickim kraju zdarzają się przypadki szykanowania pracowników służby zdrowia, którym się uprzejmie proponuje np. wyniesienie się z osiedla itp.? Ale ja się już przestałem dziwić...

102


gość ~gość (Gość)19.06.2020 15:59

Sami lekarze! ;)

21


pandemicum debilicum ~pandemicum debilicum (Gość)20.06.2020 18:46

Cytuję:
Pracownik, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, przechodził chorobę bezobjawowo.


Bezobjawowo można przechodzić co najwyżej zakażenie. Choroby NIE MOŻNA przechodzić bezobjawowo, bo CHOROBA STANOWI OBJAW ZAKAŻENIA.
Albo się jest chorym, albo nie.
Sformułowanie, jakiego tu użyto, jest manipulacją służącą wyłącznie ogłupianiu spanikowanych ciemniaków.

Cytuję:
Placówka wstrzymała przyjęcia na laryngologię, urologię, chirurgię, ortopedię, gastrologię i OIOM.


I jak widać wystarczy, by jeden pracownik "chorował bezobjawowo", by cały szpital zamknął się na pacjentów, ludziom w potrzebie pokazując gest Kozakiewicza na wejściu. To pokazuje dobitnie, że ta cała publiczna służba zdrowia to jedna wielka farsa.

Cytuję:
W SSW przy ul. Rakowskiej przeprowadzano badania przesiewowe personelu.


Czyli, gdyby ich nie przeprowadzono, to nie byłoby problemu. A gdyby tak przeprowadzić takie masowe przesiewowe badania (zakładając stuprocentową wiarygodność testów) w skali kraju, to być może by się okazało, że mamy 15 milionów "chorych bezobjawowo", i te wszystkie zabezpieczenia i obostrzenia można o kant d... rozbić.
Na koniec mam pytanie: czy jeśli jakiś pracownik służby zdrowia złapie trypra lub syfilisa, to też to media będą rozgłaszać? Wszak byłoby to jak najbardziej uzasadnione, żeby pielęgniarki wiedziały, z kim na dyżurach w bliższe kontakty nie wchodzić...
No kurde, kabaret!

30


gość ~gość (Gość)20.06.2020 09:45

Jakie to szczęście że to nie szanowny pan Konieczko....

20


gość ~gość (Gość)19.06.2020 12:53

Śmiać mi się chce z tych waszych komentarzy. Znam takich jak wy,którzy mówili,że nie wierzą w wirusa a teraz zdychają w łóżku z gorączką 39stopni i płaczą i dzwonią mówiąc"na prawdę jest ten wirus, na prawdę ciężko to znoszę" śmiech na sali...

1211


kazimierz ~kazimierz (Gość)19.06.2020 10:05

W OBI jeden z pracowników przebywa na kwarantannie, ale o tym cisza.

123


on ~on (Gość)19.06.2020 22:04

Widać lekarz na trefny test trafił i wyszedł pozytywny. Prawda jest taka te testy to lipa ze zdrowego robią chorego i na odwrót. Znam osobę która miała zapalenie płuc w marcu antybiotyk 5 dni w domu i do pracy osoba zdrowa pracuje.
Ja bym się obawiał bardziej służby zdrowia i tych z sanepidu bo jak dorwią zdrowego to raz dwa wykończą. Szykuje sie grubsza afera taka jak z Włoch ale mało kto wie dlaczego tyle osób zmarło . Ja wiem ale tego tu nie upublicznię. Ja polecam dr Martynowską na Y T obejrzycie

10


gość ~gość (Gość)19.06.2020 10:20

A ja nadal zdrowy. Masakra. Jak zawsze na szarym końcu.

48


grr ~grr (Gość)19.06.2020 11:28

Prawda o covid 19 jest taka, że choroba chorobą a testy pokazują co innego. Wykryli pewne nowe przeciwciała, które mogą ale nie muszą wywoływać choroby . Nie każdy posiadający wirusa zachoruje - tak samo jak w pewnych innych chorobach autoimmunologicznych. Co więcej, przeprowadzając masowe testy na pewnej grupie osób ze schorzeniami autoimmunologicznymi istnieje prawdopodobieństwo iż ok. 70% takich osób miałoby wynik pozytywny a w rzeczywistości wcale nie byliby chorzy. Testy którymi się posługują nie są miarodajne ....

110


gość ~gość (Gość)19.06.2020 10:29

Nie wiecie, czy lekarze pracujący w szpitalu a prowadzący prywatną praktykę będą przyjmować w prywatnych gabinetach ? Jestem zapisana na wizytę we wtorek i nie wiem czy się odbędzie.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat