Ambitne cele piotrkowskich badmintonistów

Strefa FM Piątek, 20 października 201712 4142
Mateusz Danielak, zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski awansował już na 666. miejsce w rankingu Światowej Federacji Badmintona (BWF), piotrkowianin w kilka miesięcy wspiął się o kilkaset pozycji. Tymczasem jego młodszy brat Maks Danielak niebawem dowie się, czy w lutym pojedzie na Mistrzostwa Europy do lat 15, które odbędą się Kazaniu. Utalentowany zawodnik regularnie jest powoływany na zgrupowania kadry narodowej, a niedawno wziął udział w dwóch turniejach międzynarodowych.
W czerwcu na płycie Rynku Trybunalskiego każdy piotrkowianin mógł się zmierzyć z Maksem i Mateuszem podczas realizacji programu

Zarówno Mateusz, jak i Maks są regularnie powoływani do reprezentacji narodowej. Ten starszy ma za sobą m.in. turnieje w Czechach i Bułgarii, podczas których walczył o kolejne punkty do światowego rankingu.

 

 - Mateusz bardzo szybko pnie się w singlowym rankingu, zakładaliśmy, że do końca grudnia będzie jednym z 700 najlepszych singlistów na świecie, tymczasem już teraz jest 666., do końca roku powinien więc awansować do czołowej 500. Podczas jednego z ostatnich turniejów wygrał na przykład z zawodnikiem, który kiedyś był 40. rakietą świata, Ukraińcem Dmytro Zavadskym, co świadczy o tym, że może walczyć z najlepszymi - powiedziała Dorota Danielak, mama Mateusza, a do niedawna jego główna trenerka.

 

Mateusz do końca roku weźmie udział jeszcze w kilku międzynarodowych turniejach, m.in. w Izraelu, Norwegii i Irlandii. Bardzo dobrze rozwija się również jego młodszy brat, Maksymilian. Od naszej ostatniej rozmowy minęło zaledwie kilka miesięcy, ale przez ten okres Maks poczynił duże postępy, głównie dlatego, że częściej może grać z najlepszymi zawodnikami zarówno podczas zgrupowań kadry narodowej, jak i turniejów międzynarodowych.

 

 - Bycie w czołówce kadry narodowej jest moim największym sukcesem, ciężko trenuję, żeby zrobić kolejny krok i zakwalifikować się do Mistrzostw Europy - powiedział młody zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski.

 

Na przełomie listopada i grudnia Maks pojedzie na kolejny turniej zagraniczny, tym razem do Estonii, po nim odbędzie się ostatnie w tym roku zgrupowanie kadry narodowej i to właśnie wtedy piotrkowski zawodnik dowie się, czy weźmie udział w Mistrzostwach Europy.

 

Tymczasem wcześniej zmagania piotrkowian będzie można śledzić podczas rozgrywek Ekstraklasy, Mateusz Danielak został bowiem wypożyczony do UKS Akademia Badmintona Warszawa, Dominika Cygan, która trenuje piotrkowskich zawodników, będzie reprezentować barwy AZSUM Łódź, natomiast Dorota Danielak jest trenerką UKS Aktywna "Piątka" Przemyśl i również gra w tym zespole. Cała trójka spotka się pod koniec listopada w Łodzi, podczas jednej z kolejek ligowych.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.10.2017 16:18

Przeczytaj sobie igrzyska 24 a będziemy mogli porozmawiać o tym czy to lokalna prasa tylko pisze. A po drugie mieszkańcy powinni wiedzieć co w Piotrkowie się dzieje we wszystkich sportach,kulturze od tego są media lokalne.

10


gość ~gość (Gość)22.10.2017 08:49

Jaka promocja miasta? Gdzie? To nawet nie trafia do gazety! Chyba że tylko lokalnej! Tutaj nie ma promocji miasta tylko zmarnowane pieniądze!

02


leki ~leki (Gość)21.10.2017 16:20

czemu blokowane są komentarze , nie naruszają prawa ani dóbr osobistych

10


S ~S (Gość)21.10.2017 22:29

brawo mamusia

00


gość ~gość (Gość)21.10.2017 22:02

To są publiczne dane ile jest wydawane można sprawdzić ale nie wydaje mi się by były to u nas duże pieniądze. Poza tym akurat Danielaka starszego teraz obejmuje chyba kadra narodowa, więc miasto teraz już nie dokłada a raczej tylko zbiera żniwa bo bądź co bądź jest to promocja miasta. A ogólnie co do pieniędzy to miasto i tak daje pieniądze na sport jak i inne rzeczy jak kultura itd. u nas w mieście, więc jak ma już wydawać to chyba właśnie na coś co przynosi rezultaty, a w tym wypadku takie są i nie tyczy się to tylko konkretnie badmintona ale i również innych nielicznych u nas dyscyplin jak ręczna i zapasy.

00


gość ~gość (Gość)21.10.2017 09:27

Ciekawe jest ile rocznie na ten sporcik wydawanych jest publicznych pieniędzy aby ten sukcesik pojawił się na łamach portalu..finanse pewnie duze - sukcesik promujący miast żaden..Chyba lepiej coś wyremontować w tym mieście dodatkowo się przydało..

11


gość ~gość (Gość)21.10.2017 07:47

Alejaja no mamy i co chyba fajnie nie? Tutaj badmintonistow do tego zapasnicy plus piłka ręczna w miarę to wygląda choć dalej ubogo szczególnie że nasz tenisista nie reprezentuje już naszych barw klubowych z różnych względów.Co do chodzenia z kijkami to Nordic Walking jak coś.

02


alejaja ~alejaja (Gość)20.10.2017 19:04

w tenisie ziemnym mamy naszego mieszkańca na ok. 250 miejscu na świecie wśród seniorów oraz jednego mistrza europy w chodzeniu z kijkami i co ?

20


dyzio marzyciel ~dyzio marzyciel (Gość)20.10.2017 18:59

ambitne cele badmintonistów to wypełnić co tydzień Relax widzami skoro nie można stadionu Concordii

20


gość ~gość (Gość)20.10.2017 17:05

A o czym według Ciebie maja?? Jest informacja o wynikach naszych 2 sportowców z czego jedna już na poziomie seniorskim międzynarodowym, coś w tym nie tak? Chyba na tym polega dziennikarstwo sportowe. Jeśli nie pisać o Tym to o czym? Jak napiszą że jakiś nasz zapaśnik się pnie do góry piłkarz ręczny itd itd,to dalej według Ciebie nie ma co pisać? Najlepiej napisac, że Pan Kowalski zachlał się pod klatka numer B albo ktoś w "L"nie zdał po raz 5 bo takie o to mamy informacje w naszym mieście. O czymś takim według Ciebie mają właśnie pisać? Chyba dobrze,że coś się dzieje w naszym mieście,konkretnie w sporcie, bo jest tego na palcach jednej ręki.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat