Amatorzy motorowodniactwa szkolą się w Barkowicach

Strefa FMRegion Sobota, 30 maja 20205 2612
Na wodach Zalewu Sulejowskiego rozpoczęła się intensywna nauka. Kandydaci na żeglarzy i sterników biorą udział w kursach na patenty żeglarskie i motorowodne.

Ładuję galerię...

Kilkanaście osób przechodziło szkolenie pod okiem instruktora Leszka Markowskiego. - Grupa jest przygotowana w sposób doskonały, więc myślę, że będzie wszystko ok. Kurs motorowodny ma to do siebie, że nie jest trudny, ale zawsze musimy przekazać podstawowej informacje dotyczące bezpieczeństwa, podstawowych zasad obsługi jachtu - tłumaczy instruktor.

 

Kursanci będą w niedzielę podchodzić do egzaminów państwowych. Nastroje są optymistyczne. - Jest całkiem pozytywnie. Pogoda nie dopisuje, ale to nie jest najważniejsze. Instruktor przedstawił nam wszystkie założenia, które wynikają z egzaminu. Było dużo ćwiczeń praktycznych. Wszystko jest na dobrej drodze, aby egzamin przebiegł pomyśle. Mam nadzieję, że poradzę sobie jak najlepiej - mówi Michał Grela, uczestnik szkolenia.

 

Aby podejść do egzaminu każdy z uczestników kursu na patent sternika motorowodnego musi znać podstawowe przepisy i zasady poruszania się na wodzie oraz umieć udzielić pierwszej pomocy. Sam egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Nadal jednak nauka teorii, ze względu na panującą epidemię odbywa się w sposób zdalny.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czyżby.... ~Czyżby.... (Gość)30.05.2020 16:37

wody przybyło?

20


gość ~gość (Gość)30.05.2020 19:59

A samolocik znów lata.
A było tak cicho.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat