Aleksandrów dostał pieniądze z UE na dom kultury

Strefa FMRegion Poniedziałek, 21 maja 20180 5365
Budynek po byłej remizie OSP w miejscowości Stara w gminie Aleksandrów niszczeje od lat. Teraz przyszedł czas na modernizacje. W poniedziałek podpisano umowę na dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w wyniku czego powstanie tam filia Gminnego Centrum Kultury. Swoje podpisy pod umową złożyli wicemarszałkowie województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak oraz wójt Aleksandrowa Dionizy Głowacki.

Ładuję galerię...

Gmina Aleksandrów w konkursie dotyczącym infrastruktury kultury pozyskała kwotę 370 tys zł. dotacji z Unii Europejskiej na rozbudowę Gminnego Centrum Kultury. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego budynku w miejscowości Stara i utworzenie tam nowoczesnego centrum, dostosowanego dla osób niepełnosprawnych. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć na początku lipca, a zakończyć do 15 listopada -  Jest to dla nas bardzo ważny projekt. W remizie po byłym OSP powstanie miejsce, gdzie będziemy krzewić kulturę wśród naszych mieszkańców. Jeżeli jest tylko możliwość, to staramy się pozyskiwać jak najwięcej funduszy zewnętrznych, nie tylko unijnych. Ostatnio udało nam się zdobyć ponad 40 tys. zł. w ramach Europejskiego Funduszu Wyszehradzkiego. Staramy się naszą ofertę dostosowywać do wszystkich, zarówno młodzieży, jak i seniorów. Chcemy, aby każdy mieszkaniec był zadowolony - powiedziała Anna Piekarz, dyrektor GCK w Aleksandrowie.

 

Gmina Aleksandrów przeznacza około 7 mln na realizację inwestycji w 2018 r., z czego ponad połowę stanowią środki zewnętrze - Pozyskaliśmy 2 mln zł. na II etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. 500 tys. zł. pozyskaliśmy na projekt Magia Pilicy, dzięki czemu w Ostrowie powstaną 3 km ścieżek rowerowych oraz obiekty małej architektury. Następnie pozyskaliśmy wsparcie na przebudowę dróg gminnych oraz na realizację placu zabaw w miejscowości Wólka Skotnicka. Podsumowując jest to łącznie około 3,5 mln zł. Nie można więc nie zauważyć jak nasza gmina zmienia się właśnie dzięki środkom unijnym - powiedział wójt gminy Aleksandrów, Dionizy Głowacki.

 

W ramach projektu RPO wsparcie uzyskała też gmina Sulejów. 

 

 

 


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat