Albo Rodzina 4+, albo Piotrkowska Karta Mieszkańca?

Strefa FM Niedziela, 07 marca 202116 2090
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.
fot. UM Piotrków

Mieszkaniec zabrał głos podczas radiowej audycji Magiel. - Mnie odmówiono wydania tej karty ze względu na to, że jestem uczestnikiem programu "Rodzina +4". W formularzu dotyczącym PKM jest punkt "Nie jestem uczestnikiem programu Rodzina +4". Trzeba go zaznaczyć, bo bez tego nie można złożyć wniosku. Wysłałem zapytanie do magistratu i otrzymałem potwierdzenie, że nie mogę wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca i nie jest ona do mnie skierowana. A to wyklucza mnie z ulg abonamentowych, np. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej czy Strefy Płatnego Parkowania. Te podmioty nie akceptują programu "Rodzina +4" - mówił piotrkowianin Marcin Pietras.


O wyjaśnienia poprosiliśmy biuro prasowe Urzędu Miasta w Piotrkowie. W przesłanej do redakcji wiadomości czytamy:


Osoby, które są posiadaczami Karty Rodzina +4, zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, nie mogą być posiadaczami Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, ponieważ zniżki nie mogą się łączyć. Byłaby to nadmierna preferencja. We wniosku o wydanie karty mieszkańca każdy przyszły beneficjent deklaruje, że nie jestem beneficjentem Programu „Rodzina +4".


W Urzędzie Miasta trwają już prace nad zmianą uchwały, która umożliwi beneficjentom programu „Rodzina +4" posiadanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu będą oni mogli korzystać z innych zniżek, które ostatnio wprowadzono do programu PKM, m.in. wykupu tańszego abonamentu w Strefie Płatnego Parkowania.


Co ważne nie zmieni się zasada zakazu łączenia zniżek. Osoby korzystające z programu „Rodzina +4" w przypadku posiadania Piotrkowskiej Karty Mieszkańca będą mogły korzystać tylko z tych zniżek, które nie są uwzględnione w programie „Rodzina +4".

Zmiany dotyczące Piotrkowskiej Karty Mieszkańca muszą zostać przegłosowane przez miejskich radnych.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Karaś 600g ~Karaś 600g (Gość)07.03.2021 11:18

A gdzie trzeci wariant tego testu jednokrotnego wyboru

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat