Albo Rodzina 4+, albo Piotrkowska Karta Mieszkańca?

Strefa FM Niedziela, 07 marca 202116 2035
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.
fot. UM Piotrków

Mieszkaniec zabrał głos podczas radiowej audycji Magiel. - Mnie odmówiono wydania tej karty ze względu na to, że jestem uczestnikiem programu "Rodzina +4". W formularzu dotyczącym PKM jest punkt "Nie jestem uczestnikiem programu Rodzina +4". Trzeba go zaznaczyć, bo bez tego nie można złożyć wniosku. Wysłałem zapytanie do magistratu i otrzymałem potwierdzenie, że nie mogę wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca i nie jest ona do mnie skierowana. A to wyklucza mnie z ulg abonamentowych, np. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej czy Strefy Płatnego Parkowania. Te podmioty nie akceptują programu "Rodzina +4" - mówił piotrkowianin Marcin Pietras.


O wyjaśnienia poprosiliśmy biuro prasowe Urzędu Miasta w Piotrkowie. W przesłanej do redakcji wiadomości czytamy:


Osoby, które są posiadaczami Karty Rodzina +4, zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, nie mogą być posiadaczami Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, ponieważ zniżki nie mogą się łączyć. Byłaby to nadmierna preferencja. We wniosku o wydanie karty mieszkańca każdy przyszły beneficjent deklaruje, że nie jestem beneficjentem Programu „Rodzina +4".


W Urzędzie Miasta trwają już prace nad zmianą uchwały, która umożliwi beneficjentom programu „Rodzina +4" posiadanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Dzięki temu będą oni mogli korzystać z innych zniżek, które ostatnio wprowadzono do programu PKM, m.in. wykupu tańszego abonamentu w Strefie Płatnego Parkowania.


Co ważne nie zmieni się zasada zakazu łączenia zniżek. Osoby korzystające z programu „Rodzina +4" w przypadku posiadania Piotrkowskiej Karty Mieszkańca będą mogły korzystać tylko z tych zniżek, które nie są uwzględnione w programie „Rodzina +4".

Zmiany dotyczące Piotrkowskiej Karty Mieszkańca muszą zostać przegłosowane przez miejskich radnych.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ufjfjtgu ~ufjfjtgu (Gość)09.03.2021 10:07

Skoro jedna karta uprawnia do ulg ABC a inna do ulg XYZ to przecież te ulgi ze sobą nie kolidują i dlaczego ten człowiek nie miałby mieć prawa wyrobić sobie dwóch kart?
A to, że Piotrków to miasto nieatrakcyjne dla młodych ludzi to by można było pisać długo i namiętnie, a system polityki społecznej jest chory bo "rozdawnictwo" kwitnie i obywatel bezdzietny nie ma na co liczyć, że coś mu skapnie.

00


gdftr ~gdftr (Gość)08.03.2021 12:46

Jeśli zniżki nie mogą się łączyć, to co za różnica ile ktoś ma kart? W danej sytuacji korzysta z jednej, ale mieć może ich 10. Posiadacz karty powinien decydować kiedy, z której zniżki chce skorzystać. A posiadanie jednej karty nie powinno wykluczać posiadania innych kart.

20


Dududd ~Dududd (Gość)07.03.2021 20:23

I tak właśnie działa socjalizm. Zaczynacie się kłócić, kto jest bardziej uprzywilejowany i ma dostawać wyższe zniżki. Zamiast po prostu obniżyć ceny to są jakieś karty mieszkańca, rodziny 4 plus itp.

90


marazm w med ogromny ~marazm w med ogromny (Gość)07.03.2021 12:25

A może o jakimś otwarciu zakładu produkcyjnego w tym mieście i zniesienie lockdownu, aby ludzie mieli pracę i mogli patrzeć w przyszłość

130


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)08.03.2021 06:33

A co z limuzyną z szoferem ?? Kiedy i komu się należy ??

31


xx ~xx (Gość)07.03.2021 23:38

Przecież wszędzie zawsze piszą, że promocji nie można łączyć. Tak to mógłby wyrobić 5 kart naraz. :-)

40


Kloss ~Kloss (Gość)07.03.2021 16:30

Ta karta nie jest dla wszystkich tym bardziej dla ludzi starszych zrobić darmowa linie i będzie dla wszystkich ulga my nie jesteśmy miastem jak kraków, czy warszawa że mamy muzea teatry itd

51


Jan bez ziemi ~Jan bez ziemi (Gość)07.03.2021 16:09

Niezły ból d..y ma ten Pan. Ja tam bym się wstydził przyznać że mam Karte mieszkańca takiego miasta.

33


go?ć_wacek ~go?ć_wacek (Gość)07.03.2021 15:06

Skończcie z tymi kartami, w karty grałem na koloniach w podstawówce a te plusy to nie wiem, ale też takie infantylne

40


podatnik ~podatnik (Gość)07.03.2021 11:28

A może panu Pietrasowi dać 2000+,może dołożymy sie mu do czynszu,wody czy prądu,a może niech pan Pietras niech siedzi w domu,a my mu mu bedziemy płacic za siedzenie !
A kiedy wreszcie coś dostaną ci,którzy zapieprzają na ten socjal ?!

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat