Albercik z "Seksmisji" spotka się z piotrkowianami

ePiotrkow Poniedziałek, 09 kwietnia 20189 4108
Harcerz, ministrant, wybitny aktor teatralny i filmowy, duchowy Ślązak i wieloletni prezes Związku Artystów Scen Polskich. To tylko kilka określeń i ról Olgierda Łukaszewicza, który 20 kwietnia będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, w związku z promocją swojej barwnej opowieści autobiograficznej.
fot. Ł.Krajewski

Na swoim koncie ma m.in. mnóstwo wybitnych ról, które mogliśmy podziwiać czy to na teatralnych deskach, czy na szklanym ekranie. Stanisław z „Brzeziny” Andrzeja Wajdy, Józef Odrowąż z „Wiernej rzeki” Tadeusza Chmielewskiego, Gabriel Basista z „Soli ziemi czarnej” i Jaś z „Perły w koronie” Kazimierza Kutza, Porucznik Kiekeritz z „Lekcji martwego języka”, Emil Fieldorf z „Generała Nila” Ryszarda Bugajskiego oraz niezapomniany Albercik z "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Swoje zamiłowanie do aktorstwa odkrył już w czasach szkolnych. To właśnie wtedy utworzył Kabarecik Takie Coś. - Mówiłem monolog, który mi zasugerował mój starszy brat - a była to analiza wiersza o kotku, który stłukł jajeczko. Nie wiedząc, że się naśmiewam z jakiejś linii politycznej, wzbudzałem tym monologiem gromki śmiech - przyznał Łukaszewicz w rozmowie z Tomaszem Miłkowskim.

 

I to właśnie Tomasz Miłkowski - dziennikarz, krytyk teatralny i literacki oraz autor wielu książek poprowadzi spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem. Aktor opowie m.in. o wspomnianej autobiografii, ale zapewne nie zabraknie także innych ciekawych tematów. Na spotkanie zapraszamy 20 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 do czytelni dla dorosłych MBP w Piotrkowie, przy ul. jerozolimskiej 29.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

 kj ~ kj (Gość)09.04.2018 16:44

Oj, może być zadyma! W PiSowskim Piotrkowie aktor, który otwarcie krytykuje obecną ekipę raczej nie będzie mile widziany. Jakby tak zaprosili takiego np. Zelnika, to by się PiS-owski Piotrków ucieszył, no nie?

108


bmx ~bmx (Gość)21.04.2018 12:16

ale aktorzy znaleźli sobie dobrą metę na zarobek w tej bibliotece. Co to ma wspólnego z czytelnictwem? Aktor, który ma w dorobku jedną książkę to już pisarz? A to nie w MOK powinny się odbywać takie spotkania? Czy UM kontroluje tego rodzaju wydatki w placówkach kultury, ich zasadność i celowość?

51


boco ~boco (Gość)14.04.2018 21:29

W Piotrkowie na listach partyjnych powinni startować piotrkowianie, a nie ludzie z teczek!. Szanujący się nie głosujcie na Antka!

22


sd ~sd (Gość)09.04.2018 15:31

A po co on tu? Pluje na PiS. Oczy mu chyba bielmem zaszły, że POpiera tych tam...

1614


kanalia żoliborska ~kanalia żoliborska (Gość)09.04.2018 19:47

Albercik
czekamy na ciebie w tym mieście, niestety mocno skażonym pisslamem. Ale wszystko na szczęście do czasu.

99


karramba ~karramba (Gość)09.04.2018 18:06

Litości panie redahtorze, o któryj godzinie??

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat