Akrobacje cyrkowe na najwyższym poziomie

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 02 marca 20208 4253
W hali sportowej w Witowie-Kolonii odbył się w sobotę 29 lutego II Ogólnopolski Festiwal Grup Cyrkowych i Akrobatycznych Estrada.

Ładuję galerię...

Halę przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przyozdobiono charakterystycznymi dla akrobatycznych popisów atrybutami, łącznie z wielką „areną” pośrodku sali.

 

Do Witowa-Kolonii przyjechały szkoły z 7 województw (prawie 150 uczestników):

z Dobrzenia Wielkiego – woj. opolskie

z Brodnicy – woj. kujawsko-pomorskie

z Kielc – woj. świętokrzyskie

z Leszna – woj. wielkopolskie

z Katowic – woj. śląskie

z Lipinek – woj. warmińsko-mazurskie

oraz gospodarze festiwalu z Piotrkowskiej Fundacji Talentów.

 

Festiwal podzielony był na dwie części, publiczność obejrzała aż 36 występów oraz występ finałowy w wykonaniu zwycięzców programu TVN Mam Talent z 2019 r. – Marysi i Juliana. Wszystko przy profesjonalnej oprawie audio-wizualnej.

 

Uczestników oceniało jury w składzie:

MARIOLA GŁOWACKA-ANTONIEWICZ – choreograf, trener i arbiter w akrobatyce sportowej, współpracuje z Kadrą Narodową akrobatów jako choreograf, wielokrotnie przygotowywała akrobatów do programu Mam Talent w stacji TVN

 

JULIAN WAGLEWSKI –  zajmuje się akrobatyką w kole i kuglarstwem; półfinalista VII edycji programu Mam Talent, a także zdobywca II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje, zwycięzca ostatniej edycji programu Mam Talent

 

MARYSIA GAWLIK  – trenerka akrobatyki powietrznej; jej podopieczne zdobywają nagrody na zawodach krajowych i międzynarodowych; sama również występuje i odnosi sukcesy; zdobyła m.in. złoty medal na Mistrzostwach Polski w kategorii Aerial Hoop Double Professional w 2019 r.; zwyciężczyni ostatniej edycji programu Mam Talent

  

Grand Prix (2 000 zł - nagroda ufundowana przez gminę Sulejów) zdobyła Fabryka Cudów I z Piotrkowskiej Fundacji Talentów za układ „Przygoda w muzeum zabawek”.

 

I miejsce (800 zł - nagroda ufundowana przez gminę Sulejów) - Ola Kokot – diabolo – grupa Cudaki z Dobrzenia Wielkiego
 

 

 

Akrobacjom przyglądali się m.in.: poseł Grzegorz Lorek, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosz Borkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Ratajczyk, dyrektor SP im. Jana Pawła II w Witowie – Kolonii Katarzyna Drańska.

 

 

 

 

 

(materiały: UM Sulejów) 


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.03.2020 09:06

No tak, obecni oficjele od zawsze mocno interesowali się akrobacjami cyrkowymi ...

62


miszcz ~miszcz (Gość)07.03.2020 16:49

Czy to prawda, że vice-marszałek obiecał milion dwieście na budowę kładki w Sulejowie?

10


gość ~gość (Gość)02.03.2020 23:07

A miasto Piotrków i władze zero zainteresowania i szkoła z Piotrkowa organizuje festiwal poza Piotrkowem po prostu żal i wstyd !!! Panie Chojniak pobudka !!!

20


gość ~gość (Gość)02.03.2020 22:30

Aborcję cyrkowe? Co to znaczy?

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat