Akcja pracowników Huawei Polska. Wsparli Fundację Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR

PAPKraj Czwartek, 19 grudnia 20190 1051
Ponad 650 pracowników Huawei Polska zdecydowało się wesprzeć Fundację Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR, przekazując na jej konto kwotę 1 proc. podatku dochodowego. Jednym z podstawowych celów działalności organizacji jest rozwój ratownictwa górskiego w Tatrach i wspieranie rozwoju bazy technicznej, obiektów, wyposażenia oraz sprzętu TOPR.
fot. Wikipedia

- Dlaczego właśnie TOPR? Wydaje mi się, że wyznajemy wiele wspólnych wartości. Przede wszystkim dużo inwestujemy w bezpieczeństwo. Poza tym cechuje nas doskonała organizacja pracy, duch zespołowy i oddanie w realizacji swoich zadań - przekonywał na spotkaniu z mediami i przedstawicielami Fundacji Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.


- Na końcu roku podatkowego mieliśmy liczne zapytania od naszych pracowników o preferowaną fundację, której można by przekazać 1 proc. swojego podatku dochodowego. To była ich oddolna inicjatywa. Akcję wsparło 2/3 zatrudnionych w polskim oddziale firmy. Wybrali organizację wspierającą ochronę życia, w której komunikacja odgrywa kluczową rolę - stwierdził Tomasz Kostruski, Senior HR Manager Huawei Polska.


Obecny na spotkaniu Bolesław Pietrzyk, wiceprezes Zarządu Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR podziękował za akcję pracowników Huawei Polska i podsumował zakres funkcjonowania organizacji. O ile Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało powołane do życia już 110 lat temu, sama fundacja działa od 1991 roku, a jej podstawowym celem jest zapewnienie środków na rzecz ratownictwa tatrzańskiego.


- Pozyskane przez fundację środki są przeznaczone na działalność ratowniczą. Potrzeby są duże, ale bardzo długo przyglądamy się sprzętowi, na który zamierzamy wydać pieniądze i najpierw testujemy go w ekstremalnych warunkach. To ważne, żeby był zawsze sprawny i gotów do użycia - poinformował Daniel Giejbatow, ratownik TOPR.


Tatrzański Park Narodowy do końca roku może odwiedzić nawet 4 mln osób. Rocznie w górach zdarza się średnio 800 - 900 wypadków. Dużo więcej incydentów (ponad 2 tys.) ma miejsce na stokach narciarskich. Skład TOPR liczy sobie około 300 osób, z których tylko 100 ma uprawnienia do pracy w górach, 40 jest zawodowymi ratownikami, a 60 osób zajmuje się dyżurami.


Zdaniem Giejbatowa technologia (szczególnie urządzenia mobilne) ma dużo zastosowań zwiększających bezpieczeństwo i nawigację w terenie górskim: - Szczególnie przydaje się aplikacja mobilna Ratunek. Osoba potrzebująca pomocy trzema kliknięciami wysyła sygnał z telefonu do ratownika dyżurnego ze wskazaniem swojej lokalizacji - powiedział.

 
Gościem specjalnym spotkania był Andrzej Bargiel, ochotniczy ratownik TOPR, narciarz wysokogórski i pierwszy człowiek na świecie, który zjechał ze szczytu K2 bez odpinania nart. W trakcie jego wypraw ważną rolę odegrały między innymi drony, które pomogły mu w analizie trasy, dostarczały leki. Na etapie przygotowania do nowej misji (zjazdu na nartach z Mount Everest) technologia uchroniła ekipę przed poważnym zagrożeniem.

 
- To właśnie dzięki technologii mogliśmy w porę dostrzec zagrożenie (gigantyczny fragment lodu, który powoli dążył do oderwania) i ostatecznie podjąć trudną decyzję o przerwaniu wyprawy - powiedział Bargiel.

 
Podsumowując spotkanie Ryszard Hordyński opisał działania w Huawei Polska w ramach strategii społecznego zaangażowania. Od 2014 roku firma współpracuje z uczelniami w ramach programów Seeds for the Future, One Thousand Dreams oraz konkursu ICT Competition. Angażuje się w edukację i budowanie społeczeństwa cyfrowego, czego przykładem jest partnerstwo w Festiwalu Cyfryzacji. Huawei Polska będzie też głównym partnerem Olimpiad Specjalnych, wspierając sportowców z niepełnosprawnościami.

 

 

 


(źródło informacji: Centrum Prasowe PAP)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat