Akademia Przyszłości szuka wolontariuszy. Można pomóc dzieciom

ePiotrkow Piątek, 14 sierpnia 20202 1231
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Akademii Przyszłości – jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki. Wolontariusze Akademii Przyszłości stają się dla swoich podopiecznych towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. Dzięki cotygodniowym spotkaniom dzieci zaczynają dostrzegać swoje mocne strony, odkrywać talenty i pokonywać kolejne bariery. Wolontariusz staje się dla nich często jedną z najważniejszych osób w życiu. Rekrutacja ruszyła również w Piotrkowie!

Koordynacją działań wolontariuszy Akademii zajmują się liderzy – wolontariusze wspierający program społeczny w poszczególnych szkołach rozsianych po całej Polsce. W Piotrkowie powstały dwa kolegia, w których liderami są Kinga Jaworska i Agnieszka Dryzek.


- Wolontariusz Akademii Przyszłości daje szansę na zmianę historii życia dzieciom, które w siebie nie wierzą i zmagają się z trudnościami w szkole – w nauce i relacjach. Pomaga im budować poczucie własnej wartości, odkrywać mocne strony. Ma realny wpływ na przyszłość konkretnego dziecka – wyjaśniają liderki AP z Piotrkowa. - Spotykając się z dzieckiem na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu, sprawiasz, że przełamuje ono swoje bariery, uczy się pokonywać dotychczasowe trudności i rośnie jego poczucie własnej wartości. Nie czekaj, zaangażuj się i spraw, by mali ludzie z trudną często historią dostali swoją szansę na lepszą przyszłość.


Jak wolontariat wygląda w praktyce? - Spotykasz się z dzieckiem, raz w tygodniu odbywasz indywidualne zajęcia i pracujesz z nim w oparciu o metodologię Akademii. Towarzyszysz mu w budowaniu wiary we własne możliwości. Stajesz się partnerem w wyprawie po lepszą przyszłość - wyjaśniają liderki. 

 

Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Akademii Przyszłości i zostać tutorem dziecka, możesz się zgłosić poprzez stronę superw.pl. Na liście szkół, które angażują się w akcję jest Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.08.2020 18:23

Lubię pomagać, ale nie lubię ludzi.

00


.... ~.... (Gość)15.08.2020 21:59

Wspaniały pomysł .Wspaniali ludzie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat