Agresywny sąsiad terroryzuje okolicę

Strefa FMRegion Poniedziałek, 02 marca 202039 24837
Majkowice to niewielka, pozornie spokojna wieś w powiecie piotrkowskim w gminie Ręczno. Niestety od kilku lat spokój swoich sąsiadów i okolicznych mieszkańców zakłóca agresywny 53-letni mężczyzna. Wyzwiska, groźby, czy wulgaryzmy pod adresem osób przechodzących obok jego posesji już od dawna nikogo nie dziwiły. Jednak ostatnio doszło do znacznie poważniejszego zdarzenia. Zaatakowana została kobieta i jej wnuk – 52-latka trafiła do szpitala z uszkodzonym kręgiem kręgosłupa. Mieszkańcy są przerażeni, nie wiedzą, kto z nich będzie kolejną ofiarą agresora. Jako pierwsze o sprawie poinformowało w poniedziałek Radio Strefa FM Piotrków. Reporterzy odwiedzili tego dnia tę miejscowość, aby porozmawiać z mieszkańcami i urzędnikami.

Ładuję galerię...

Przy jednej z ulic w Majkowicach stoi zniszczony, ceglany dom. Na pierwszy rzut oka widać, że jego otoczenie jest mocno zaniedbane. Na trawniku leżą widły, które powinny służyć do pracy na gospodarstwie. W tym przypadku stały się narzędziem do terroryzowania okolicznych mieszkańców. To nim w sobotę, 29 lutego agresywny 53-latek uderzył kobietę, idącą z wnukiem, w plecy tak, że trafiła do szpitala z pękniętym kręgiem. – Wracała od koleżanki z chłopcem i przechodzili koło jego posesji. Zaczął ich wyzywać, przeklinać, używał niecenzuralnych słów. Chyba akurat wyrzucał obornik, więc dobiegł do nich z widłami, których używał, wymachiwał nimi i groził, że zabije i kobietę, i dziecko. Ona zasłoniła wnuka przed tym mężczyzną i kazała mu uciekać, a sama została kilka razy uderzona widłami w plecy przez tego furiata. Ledwo się zebrała i dobiegła do domu. Od razu wezwaliśmy policję, karetkę. Chłopiec przez to wydarzenie budzi się w nocy, krzyczy przez sen, woła babcię, jest bardzo niespokojny i ciągle to przeżywa – relacjonuje jedna z mieszkanek wsi.

 

Policja zatrzymała groźnego mężczyznę w jego domu i aresztowała. Natomiast poszkodowana 52-latka cały czas przebywa w szpitalu, jest unieruchomiona i zapewne czeka ją rehabilitacja. Jak mówi świadek zdarzenia, nie wiadomo, co by się stało, gdyby babcia nie osłoniła wnuka własnym ciałem.

 

Jak się okazuje, 53-latek terroryzuje nie tylko swoich sąsiadów. Urząd Gminy Ręczno regularnie, od trzech lat w okresie składania wniosków akcyzowych,  ma z nim problemy. – Zawsze grzecznie z koleżanką tłumaczyłyśmy mu, że przyjmiemy jego wniosek i zwrócimy koszty akcyzy. Niestety pan nigdy nie chciał takiego wniosku złożyć. W piątek przyszedł odebrać decyzję, którą ostatnio chciał doręczyć mu listonosz, ale ten wtedy postraszył go widłami. Wydrukowaną przeze mnie decyzję podarł, rzucił mi ją w twarz. Powiedział, że się z nią nie zgadza, że go oszukujemy i okradamy. Był bardzo agresywny. Przestraszyłyśmy się, że coś nam zrobi. Nie pamiętam szczegółów, byłam naprawdę przerażona – mówi jedna z urzędniczek.

 

Władzom gminy Ręczno cała sytuacja jest dobrze znana. Jak się okazuje, mężczyzna groził nawet samemu wójtowi, który oczywiście zgłosił całe zdarzenie na policję. – Oskarża nas, że go okradamy, oszukujemy, nazwał nasz urząd „ubecką kaźnią”. Tak naprawdę sytuacja trwa od trzech lat, co roku, w okresie podatkowym. On jest rolnikiem i kiedy zajmuje się pracą, trochę się uspokaja i nie ma z nim problemów – mówi zastępca wójta gminy Ręczno Marcin Kusa. Nie ukrywa, że pracownicy urzędu boją się kontaktów z tym człowiekiem. Dodaje też, że zwierzęta, które hoduje są bardzo zadbane i pod nieobecność właściciela znajdują się pod opieką gminy.

 

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna w Majkowicach mieszka od dziecka. Wszyscy mieszkańcy bardzo dobrze go znają, również 52-letnia kobieta, którą zaatakował w sobotę. Mieszka sam, wprawdzie ma siostrę, jednak nie utrzymuje z nią kontaktów. Problemy z samokontrolą i dziwne, agresywne zachowania wykazuje od wielu lat. Nie miał oporów, żeby terroryzować swoich rodziców, z którymi mieszkał. – Wpadał w szał, gdy dowiadywał się, że matka spała u sąsiadów w obawie przed agresywnym synem - mówi jedna z mieszkanek wsi.

 

Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim, ale nie wiadomo, do kiedy tam zostanie. – Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty w sprawie gróźb karalnych, a także naruszenia nietykalności i ataku na kobietę w Majkowicach – potwierdziła asp. Izabela Gajewska rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Więcej o tej sprawie w najnowszym „Tygodniu Trybunalskim”. Reportaż o agresywnym mężczyźnie będą mogli Państwo usłyszeć we wtorek w Radiu Strefa FM Piotrków o 12.30.

 

Izabella Pędziwiatr /Kacper Czapczyk


Zainteresował temat?

10

0


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obserwator PT ~Obserwator PT (Gość)06.03.2020 17:14

Jak na listonosza chciał napaść i na urzędniczki w gminie to już powinien być przymknięty przez policję. Zastanawiam się po co w takim razie ta policja?

30


gość ~gość (Gość)03.03.2020 07:57

Na os.Słowackiego też jeden wirachował do swojego ojca i ludzi z osiedla,"szybka rozmowa" i koleś kłania się wszystkim grzecznie i tatusia szanuje

220


shady ~shady (Gość)03.03.2020 10:13

Smiech na sali , nie wierze ze w takiej wsi nie ma kilku charakternych chłopa , którzy wiedzieli by co z nim zrobic

160


jaan ~jaan (Gość)03.03.2020 11:47

Do puki nie zabije kogoś nikt palcem nie ruszy tylko pouczenia,ot taka polska rzeczywistość.

150


gość ~gość (Gość)03.03.2020 21:16

Bzdury.Znam tego Pana.Co tydzień chodzi do kościoła i dzień dobry na klatce mówi

26


gość ~gość (Gość)03.03.2020 21:12

Na foto tzw kopocz

11


gość ~gość (Gość)03.03.2020 17:46

Można przytoczyć film "lincz"

60


gość ~gość (Gość)03.03.2020 17:30

Jest taki film na faktach "Lincz". Polecam obejrzeć mieszkańcom a nie liczyć na policję.

71


ja ~ja (Gość)03.03.2020 14:18

jak to możliwe że jedna osoba terroryzuje kilkadziesiąt... przecież te kilkadziesiąt osób mogło się zebrać i dać mu nauczkę taką że nawet z domu by nie wychodził...

91


dfgdgdfg ~dfgdgdfg (Gość)03.03.2020 08:42

Swoboda bandytów pokazuje nieudolność władzy.

224


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat