Afrykański Pomór Świń. Gmina Aleksandrów w żółtej strefie ochronnej

Strefa FMRegion Sobota, 06 lutego 202125 3124
Gmina Aleksandrów w powiecie piotrkowskim została włączona do obszaru ochronnego, czyli strefy żółtej, w związku z Afrykańskim Pomorem Świń. Jak informuje Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie, to efekt decyzji wykonawczej Komisji Europejskiej.
fot. pixabay.com

Gmina Aleksandrów jest pierwszą w powiecie piotrkowskim, która znalazła się w obszarze ochronnym. Objęcie gminy strefą żółtą nie oznacza, że występują na tym terenie przypadki czy ogniska ASF. Mimo to rolnicy muszą stosować się do zasad zawartych w rozporządzeniu ministra rolnictwa, między innymi: utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt ze zwierzętami wolno żyjącymi i ze zwierzętami domowymi, wyłożenie mat dezynfekcyjnych odpowiednio przed wejściami i wjazdami do gospodarstwa, bieżące czyszczenie i odkażanie narzędzi oraz sprzętu wykorzystywanego w gospodarstwie przy trzodzie chlewnej, a także uniemożliwienie osobom postronnym wchodzenia do budynków, w których utrzymywane są świnie.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_aha ~gość_aha (Gość)06.02.2021 17:18

Trzeba wybić polski biznes pod pretekstem epidemii.

71


gość_kaziu ~gość_kaziu (Gość)06.02.2021 19:09

Niedługo więcej ludzi umrze z głodu niż z tego covida

50


już nad tym pracują ~już nad tym pracują (Gość)06.02.2021 19:08

Do 2030r. ma nas, połowa populacji zniknąć, głód na horyzoncie, świniaczka na wsi już się nie kupi,tylko możemy liczyć na niemica w kauflandzie.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat