Afrykański Pomór Świń. Gmina Aleksandrów w żółtej strefie ochronnej

Strefa FMRegion Sobota, 06 lutego 202125 3117
Gmina Aleksandrów w powiecie piotrkowskim została włączona do obszaru ochronnego, czyli strefy żółtej, w związku z Afrykańskim Pomorem Świń. Jak informuje Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie, to efekt decyzji wykonawczej Komisji Europejskiej.
fot. pixabay.com

Gmina Aleksandrów jest pierwszą w powiecie piotrkowskim, która znalazła się w obszarze ochronnym. Objęcie gminy strefą żółtą nie oznacza, że występują na tym terenie przypadki czy ogniska ASF. Mimo to rolnicy muszą stosować się do zasad zawartych w rozporządzeniu ministra rolnictwa, między innymi: utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt ze zwierzętami wolno żyjącymi i ze zwierzętami domowymi, wyłożenie mat dezynfekcyjnych odpowiednio przed wejściami i wjazdami do gospodarstwa, bieżące czyszczenie i odkażanie narzędzi oraz sprzętu wykorzystywanego w gospodarstwie przy trzodzie chlewnej, a także uniemożliwienie osobom postronnym wchodzenia do budynków, w których utrzymywane są świnie.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

red light ~red light (Gość)07.02.2021 18:38

ASF-y, Ptasie grypy, BSE czego to już nie było żeby wydusić mniejszych producentów żywności na rzecz wielkich międzynarodowych korporacji... Wielka transformacja żywnościowa przebiega zgodnie z planem ale dla wielu ludków to tylko kolejna teoria spiskowa ale jak za 2,3 lata nie będzie co do gara włożyć to wtedy się wszyscy obudzą

60


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)06.02.2021 22:35

Po paru godzinach usiadłem przed monitorem i jeszcze raz na zimno, przeanalizowałem zdjęcie świnek i dopatrzyłem się paru szczegółów, które jeszcze bardziej mnie utwierdziły w przekonaniu, że społeczność ludzi i społeczność świń, ma rzeczywiście całe mnóstwo analogii. I tak ogromna część ludzi uważa że obecna "Światowa Pandemia" to głupota jakaś, nie noszą maseczek, nie zachowują dystansu społecznego, a na samo słowo "szczepionka" reagują jak diabeł na święconą wodę. Przez pozostałą część, nazywani oni są pogardliwie foliarzami, płaskoziemcami czy antyszczepionkowcami. Patrzę na zdjęcie świnek i co widzę, pośród paru pięknie zakolczykowanych są dwie foliary bez koczyków (maseczek), nie zachowują żadnego dystansu społecznego i na pewno są antyasf, po prostu dekadencja jakaś. Myślę że te dwie też uważają że Ziemia jest płaska, ba, nawet jestem tego pewny.

11


gość_klakier ~gość_klakier (Gość)07.02.2021 11:42

A czy poledwiczki w KFC też są ze świń z asf?

11


Kazik ~Kazik (Gość)07.02.2021 09:46

ASF to choroba sezonowa i czasem się tylko pojawiała ale od kiedy jesteśmy w UE Jest z nami cały czas a to znaczy ,ze tak jak Covid ma jeden cel zniszczyć rolnictwo i całą gospodarkę bo tak globaliści każą robić politykom. Już ze wsi zrobiono skanseny za chwile ani krowy nie będzie ni świnek za to my będziemy kupować mieso od Niemca i Holendra . Tak od 30 lat rządy solidaruchów niszczą Polskę a tępy naród dalej śpi

40


gość_bjnn ~gość_bjnn (Gość)07.02.2021 08:46

A z Wiejskiej to nie obejmuje nic przecież pokrewienstwo jest

10


gość_kleń ~gość_kleń (Gość)06.02.2021 23:09

Naukowcy wymyślą asf bezobjawowy

50


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)06.02.2021 22:42

Może niech powiatowy lekarz weterynarii wyjaśni, w jaki sposób ten wirus trafia do zamkniętego chlewa, bo bajki o przenoszeniu przez dziki to można małym dzieciom opowiadać. Populacja dzików w lasach ma się dobrze, żaden wirus jej nie zdziesiątkował.
Druga kwestia jest taka, że mięso świni chorej na ASF nie stanowi zagrożenia dla ludzi i NADAJE SIĘ do spożycia. Dlaczego zatem takie świnie są wybijane (wszystkie, nie tylko te zakażone) i palone? Czy chodzi tu o bezpieczeństwo żywności, czy raczej o celowe zniszczenie hodowli, bo ludzie w niedługim czasie mają żreć robactwo i "mięso" z laboratorium?
Pod pretekstem choroby szalonych krów wybijano całe hodowle bydła, pod pretekstem ptasiej grypy hodowle drobiu, a pod pretekstem ASF (a dawniej też pryszczycy) hodowle trzody chlewnej. Aha, obecnie nawet norki wybija się pod pretekstem koronawirusa. Obecnie wystarczy, że jakaś komisja wejdzie na teren hodowli w celu "profilaktycznej" kontroli zdrowia zwierząt, a NA PEWNO coś znajdą.

41


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)06.02.2021 18:15

Dużo mamy ze świniami podobieństw i analogii, my mamy covid, one mają ASF, one mają lockdown w chlewie i my mamy lockdown, my nosimy maseczki, one nie muszą nosić maseczek, na końcu je wybiją, a nas na koniec wyszczepią, i wreszcie wszyscy spotkamy się po drugiej stronie.

51


gość_boczus ~gość_boczus (Gość)06.02.2021 21:04

Gdzie najwięcej zgonów na asf no w starej na rogu.dzis była dostawa kiełbaski z tych blondyn

02


gość_gość ~gość_gość (Gość)06.02.2021 20:13

Jaki asf czy chcecie z głodu zdychać że takie głupoty wypisujecie

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat