Absurdalni z III nagrodą na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych

ePiotrkowŁódzkie Środa, 17 kwietnia 20190 1410
III miejsce na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi zdobył piotrkowski zespół teatralny Absurdalni z Miejskiego Ośrodka Kultury. Licealiści w konkursie teatralnym zaprezentowali spektakl pod tytułem "Gdzie popadnie", do którego inspiracją był tekst "Wielki głód" Leszka Kołakowskiego. Absurdalni od kilku lat pracują pod kierunkiem instruktorki Małgorzaty Kowalczyk.

Ładuję galerię...

Zespół Absurdalni z Miejskiego Ośrodka Kultury może pochwalić się kolejnym sukcesem. Od 12 do 14 kwietnia nastoletni aktorzy amatorzy brali udział w Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi, gdzie zaprezentowany przez nich spektakl pod tytułem "Gdzie popadnie" zdobył III nagrodę. Jury w składzie Jadwiga Sącińska, Dariusz Leśnikowski i Bronisław Wrocławski pochwalili piotrkowski zespół za aktualność podjętego tematu oraz za interesujące użycie różnych konwencji teatralnych. Przedstawienie młodych piotrkowian, oparte na tekście "Wielki głód" Leszka Kołakowskiego, wyreżyserowała Małgorzata Kowalczyk, która Absurdalnych prowadzi jako instruktor od kilku lat.

 

W tegorocznej, 37. edycji Konfrontacji wzięły udział zespoły teatralne z całej Polski, były to między innymi grupy z Łodzi, Krakowa, Kielc, Bielska-Białej, Nowej Soli, Bolesławca, Raciborza i Kraśnika.

 

Organizowane w Łodzi Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych są uznawane za jedno z ważniejszych wydarzeń artystyczno-edukacyjnych na kulturalnej mapie kraju, na którym prezentowane są dokonania zarówno młodych aktorów, jak i twórcza praca instruktorów teatralnych. Przegląd ten ceniony jest przez świat teatru za walory artystyczne i wartości programowe, oryginalne inscenizacje, dodatkowo jest sceną, na której młodzież przedstawia swoją wizję świata oraz problemy i emocje z jakimi musi się mierzyć.  

 

Fot. MOK Piotrków Trybunalski


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat