Absurd drogowy nadal nierozwiązany

Tydzień TrybunalskiRegion Poniedziałek, 25 lutego 201924 9944
Organizacja ruchu drogowego przy stacji paliw Orlen w Rozprzy od wielu lat budzi kontrowersje. Wielokrotne apele do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie przyniosły efektu, a kierowcy nadal łamią przepisy.
Google Map

Na stację paliw można wjechać wyłącznie od strony centrum Rozprzy. Według oznakowania po zatankowaniu wyjechać należy jedynie w stronę Piotrkowa. W praktyce jest jednak inaczej. Z naszych obserwacji wynika, że kierowcy nagminnie nie stosują się do przepisów, szczególnie wyjeżdżając ze stacji. Zamiast poruszać się zgodnie ze znakiem C-2, czyli nakazem skrętu w prawo, kierowcy skręcają w lewo i wracają w stronę centrum Rozprzy.

 

Problem związany z organizacją ruchu przy stacji paliw był niejednokrotnie przez nas poruszany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie przychyla się do składanych przez władze gminy wniosków. Proponowane przez Urząd Gminy zmiany pozwoliłyby korzystać ze stacji bez konieczności łamania przepisów. - Chodzi nam tylko o wprowadzenie dwóch lewoskrętów, aby można było wjechać na stację, jadąc od Piotrkowa Trybunalskiego i wyjechać ze stacji w stronę centrum Rozprzy - tłumaczy Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza. - Sugerowano nam, że w tym miejscu musi powstać trzeci pas drogowy, ze względu na bezpieczeństwo. Dopiero wtedy można byłoby wprowadzić proponowane przez nas zmiany. Co istotne, jakieś kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się myjnia samochodowa, gdzie można wjechać i wyjechać w każdym kierunku - mówi Jędrzejczyk. - W związku z tym sprawa jest jeszcze bardziej absurdalna. Dodatkowo dochodzi do innych niebezpiecznych sytuacji, gdzie kierowcy zawracają na wjazdach do prywatnych posesji, co niekoniecznie spotyka się z aprobatą mieszkańców. Należy pamiętać, że jest to droga krajowa, a natężenie ruchu jest naprawdę duże.

 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Macieja Zalewskiego, rzecznika prasowego łódzkiego oddziału GDDKiA. W przesłanej do redakcji wiadomości czytamy: "Aktualna organizacja ruchu wynika z obowiązujących przepisów, zasad ruchu i sytuacji na drodze. Chodzi przede wszystkim o tzw. prędkość miarodajną i liczbę pojazdów przejeżdżających tamtędy w ciągu godziny. Istnieje możliwość zmiany tej organizacji, ale zależy to od właściciela stacji. Aby wprowadzić zmiany, podstawowym warunkiem jest wybudowanie dodatkowego pasa dla skręcających w lewo. Oczywiście projekt organizacji ruchu musi być przez nas, jako zarządcę drogi, zaakceptowany. Z tego, co udało mi się ustalić, właściciel stacji podejmował w minionym roku jakieś kroki, co skutkowało wysłaniem przez nas opinii do przedłożonej przez pracownię architektoniczną koncepcji, jednak dalej działania te nie były kontynuowane".

 

Urząd Gminy w Rozprzy nie składa jednak broni. O pomoc urzędnicy zwrócili się do telewizji TVN, aby problem organizacji ruchu przy stacji paliw został nagłośniony w programie "Absurdy drogowe".


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.02.2019 22:35

Tak samo jest z pasami dla pieszych w centrum Rozprzy ..... Są tak umieszczone że zawsze zaraz za zakrętem... I pieszy wchodząc na pasy nie widzi w co się pakuje... I te pasy w nocy są bardzo słabo oświetlone... A jak przejdziesz w sposób bezpieczny widząc duży odcinek drogi z prawej i z lewej stony , ale obok pasów to w sobotę zapłacisz 50... Bo mają zwyczaj jeździć w kółko dookoła parku i się wykazywać... ŚWIATŁA ZRÓBTA. !! , OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI!!! ... no albo podziemne przejścia dla pieszych... Ja to se tak myśle że najepszym jednak rozwiązanie byłoby zrobienie przejścia dla pieszych na krzyż przez skrzyżowanie z ul kościuszki.. Nie wiem tylko czy w tej Polsce jest to możliwe... A i dwa znaki stop wyjeżdzając z Kościuszki i z pod kościoła to też jakiś jest zooonk.. Pozdrawiam F . Kiepski. :)

20


gość ~gość (Gość)26.02.2019 09:42

Dla mnie to jest głupota przecież przed stacja jak i za stacja są domy i do nich można skręcić bezpośrednio i nie ma problemu to jaki jesz problem ze stacja

30


gość ~gość (Gość)26.02.2019 08:34

Piotrkowianin ty to nie łamiesz przepisów i nie jesteś baranek buahaha

02


. ~. (Gość)26.02.2019 07:59

To jest absurd i duże utrudnienie. Nie potrzeba żadnych dodatkowych pasów. Wystarczy zrobić ograniczenie prędkości - przed i za stacją, znak ostrzegawczy i będzie dobrze. Głupie tłumaczenie GDDKiA. Jak chcę poprawić bezpieczeństwo na DK91 niech zrobią zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych...

30


gość ~gość (Gość)26.02.2019 07:30

CPN w tym miejscu jest od 40 lat. Można było z niego wyjechać i wjechać w każdym kierunku i było dobrze. Jak budowali Orlen zmienili organizacje ruchu. Powiedzmy też że nie tylko mieszkańcy pobliskich wsi łamią przepisy, bo służbom też się to zdaża.

50


gość ~gość (Gość)25.02.2019 23:20

A stacja orlen w gomulinie na trasie do belchatowa nie ten sam problem czasem

03


OGRedPill ~OGRedPill (Gość)25.02.2019 23:09

nie ma to jak urzędowy stan umysłu - biorą takie pieniądze za tak źle wykonaną robotę i za takie puste komentarze ktore nikogo w realnym swiecie nie obchodzą, tak samo z Castoramą w PT, miała być i nie ma bo coś tam bo rowy, i do tej pory nikt z tym nic nie robi - BRAWO - na cale szczęscie biedronki, i mediateka rosną jak grzyby po deszczu, naprawde ta rzeczywistosc jest tak dołująca, jak spojrzy się obiektywnym okiem na tą cywilizacje i systemy w których żyjemy że naprawde - małpy co zeszły z drzewa i nie umieją ogarnąc że trzeba myśleć...szkoda że bóg nie istnieje bo gdyby istniał to sprawdziło by się słynne "widzisz i nie grzmisz", a temu światu przydałby się czerwony guzik z napisem "reset", a jednak z własnej upadłej natury będziemy lgnąć w to bagno które sobie stworzyliśmy

30


oh! ~oh! (Gość)25.02.2019 15:00

Chcąc zatankować jadąc z Piotrkowa do Rozprzy należy pojechać KAWAŁEK ZA STACJĘ, ZAWRÓCIĆ, POTEM ZATANKOWAĆ, WYJECHAĆ W KIERUNKU PIOTRKOWA I ZARAZ ZAWRÓCIĆ W KIERUNKU ROZPRZY. Proste? Może zdaniem zarządzających ruchem jest to mniej niebezpieczne, aniżeli skręt w lewo bez trzeciego pasa... Nikt nikomu nie zabrania zawracania, za wyjątkiem przypadków, gdy jest to zabronione odpowiednim znakiem, a więc: zawracajmy, zawracajmy, zawracajmy, zróbmy jak najwięcej zawracania!

100


gość ~gość (Gość)25.02.2019 18:46

W Piotrkowie jest więcej absurdów. Prawie co drugie skrzyżowanie jest źle oznakowane sygnalizatorami. Np. Skrzyżowanie koło Kauflandu jest bezkolizyjne, a sygnalizatory mówią, że jest kolizyjne. To samo na ul. Jerozolimskiej koło biblioteki. Koło hotelu Vestil to samo. Kto zarządza tą sygnalizacją. I czy ta osoba zna przepisy, bo prawka napewno nie ma skoro są takie błędy. Tych błędnych skrzyżowań jest trochę w Piotrkowie. Nie ma się co dziwić, że ciężko zdać prawko. Redakcja powinna się tym zainteresować.

62


qwa ~qwa (Gość)25.02.2019 18:38

Zaraz obok jest polna droga z której też można wyjechać w lewo :)

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat