Absolwenci Haeringa odbierali dyplomy na Zamku

ePiotrkow Czwartek, 18 lutego 201668 20477
Na Zamku Królewskim odbyła się w czwartek uroczystość wręczenia dyplomów dla absolwentów Akademii Haeringa w zawodzie Technik Mechanik. W uroczystości uczestniczył właściciel firmy Haering Polska S.A. Jurgen Haering.

Ładuję galerię...

Dyplomy odebrało 38 absolwentów. Jest to piąty już rocznik, który kończył Akademię.

- Oprawa dzisiejszej uroczystości jest dla nas sygnałem, że władze miasta zauważają naszą działalność i wspierają ją – mówił J. Haering, który na uroczystość do Piotrkowa przyjechał wraz z żoną Miriam. - Czujemy się związani z regionem nie tylko dlatego, że tutaj znajduje się jeden z zakładów naszej grupy kapitałowej, ale przede wszystkim dlatego, że zatrudniamy ponad 2 tysiące pracowników, którzy mieszkają w tym mieście i tworzą jego najnowszą historię. Robienie interesów nie polega tylko i wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, jest to również zasymilowanie się z lokalną społecznością, wzajemne wspieranie się i obustronne czerpanie z tego korzyści.

 

Rozmowa z Jurgenem Haeringiem, m.in. o jego planach wobec zakładów w Piotrkowie, w kolejnym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”, w kioskach 24 lutego!


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dziadek ~dziadek (Gość)18.02.2016 13:05

Dobre jest to, że firma Haering daje na naszym lokalnym rynku tylu ludziom pracę, dobre jest to że kształci młodych ludzi na dobrych fachowców i nareszcie dobre jest to, że firma Haering inwestuje swój kapitał w nasze miasto. Ale tak, jak napisał cynik, to nic nowego. Jeszcze nie tak dawno Piotrków był całkiem dobrze rozwiniętym przemysłowo miastem. Podobnie jest z Tomaszowem Maz. A obecnie co, w całym regionie czarna dziura i jasny punkt zagraniczna firma Haering. Nas wcale nikt nie musi anektować, sami dla chleba oddajemy się w ręce obcego kapitału, taka nowa-stara Ziemia Obiecana.

182


obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)18.02.2016 15:08

Jedni chwalą, drudzy krytykują tak było,jest i będzie wszędzie. Ale prawda jest taka ze jakby nie Hearing to okolo 2000 piotrkowian wylądowałoby na bezrobociu.Co do ceremonii na zamku: Masz pieniadze jesteś panem.

160


ratio ~ratio (Gość)18.02.2016 13:14

Niechże twórcy tej spektakularnej nazwy, pewnie też po jakieś wątpliwej jakości "akademii" poczytaj trochę, choćby w wikipedii, o tym co oznacza pojęcie "akademia". Potem zweryfikują rzeczywistość, puknąwszy się w czoło. Nie ma "Akademii Haeringa". Jest szkoła średnia, która w nomenklaturze niemieckiej funkcjonuje w tzw."Dualsystemie".- co oznacza łączenie pracy z nauką. Przed 25 laty takie szkoły były i w Polsce , w Piotrkowie też - "Pioma", "Sigmatex", PKP wcześniej PKS. Mówiło się o nich szkoły przyzakładowe. "Akademia Hearinga" jest więc technikum przyzakładowym a nie jakąś "akademią". Takie określenie może dotyczyć tylko uczelni wyższych.

221


Ehhh ~Ehhh (Gość)18.02.2016 21:56

A może "w zamku"??? Na dachu chyba nie stali???

40


prawdziwy Polak ~prawdziwy Polak (Gość)18.02.2016 17:04

Pani w paseczki skąd ja Panią znam?

22


Marcin Marcinranga18.02.2016 20:39

Co do Haeringa nic nie mam ale dlaczego na takiej imprezie jest Prezydent miasta i dlaczego na zamku???

51


normalny ~normalny (Gość)18.02.2016 17:38

Nie mogę wyjść z podziwu i durnoty niektórych ludzi. Jak czytam te komentarze to aż budzą politowanie. Żaden pracodawca nie zrobił tyle dla regionu i miasta ostatnio co ten zakład. Daje prace, wykształcenie, odprowadza niemałe podatki, daje pieniądze na domy dziecka, kładzie pieniądze na zespół piłki nożnej i szpitale, a miasto na zasadzie współpracy partnerskiej przyjmuje wizytacje w Zamku Królewskim. Co w tym dziwnego? Jak przyjmujecie swojego dobrego znajomego to w kotłowni? Opanujcie się...

118


GiGi ~GiGi (Gość)18.02.2016 17:38

a dlaczego wręczenie dyplomów odbywało się na Zamku?? co z siedzibą szkoły (akademii)?

22


his. ~his. (Gość)18.02.2016 15:50

doCoolMena.Oczywiście ,robotnik polski jest tani. I to co można było robić w Niemczech robi się w Piotrkowie ,gdzie jest taniej niż w Poznaniu i Warszawie. A więc "chwała" Hearingowi i za to. A ze społecznością lokalną nie licząc elity rządzącej miastem to się chyba tak do końca nie zasymilował.Poza tym nie jeden z tych młodych "akademików" i tak pewnie wyjedzie do Niemiec"kształcić" się dalej. Ale co zrobić. Euro to nie złoty i lepiej zarabiać pięć razy tyle robiąc to samo. No zgadza się Praktycznie jest jeden zakład i milion chęci lokalnych polityków

60


Imię Imięranga18.02.2016 16:34

Rozumiem, że od dzisiaj absolwenci wszystkich szkół w Piotrkowie mogą liczyć na relację z wręczenia dyplomów na portalu epiotrkow.pl ?

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat