Absolutorium za budżet i wotum zaufania dla prezydenta. W środę ważna sesja

ePiotrkow Środa, 29 maja 20194 2077
Przed radnymi Piotrkowa ważna sesja. 29 maja zajmują się nie tylko sprawozdaniem z wykonania budżetu za miniony rok, ale też - po raz pierwszy - uchwałą w sprawie udzielenia prezydentowi wotum zaufania.
fot. A. Stańczyk

Zanim radni zajmą się uchwałą absolutoryjną, dyskutowali o raporcie o stanie miasta za rok 2018, który został ostatnio opublikowany. Udzielili też prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi wotum zaufania. 16 radnych było za, 5 przeciw. 

 

- Ta instytucja udzielania wotum zaufania prezydentom, burmistrzom i wójtom pojawiła się w nowej ustawie o samorządzie terytorialnym. Po raz pierwszy w tej kadencji zostanie to zastosowane. Podstawą udzielenie wotum jest sporządzony przez prezydenta raport o stanie miasta za rok 2018 , który uwzględnia sprawozdanie z realizacji polityk, strategii, zawiera dane demograficzne i finansowe czyli obejmuje swoim opracowaniem całokształt funkcjonowania miasta. To jest podstawą do debaty i w wyniku niej radni formułują wniosek o udzielenie wotum zaufania dla prezydenta – wyjaśnia Bogdan Munik, sekretarz miasta.

 

Kolejne uchwały, które znalazły się w programie sesji to m.in. zmiany w budżecie miasta na rok 2019, a także w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Tradycyjnie już w porządku obrad znalazł się projekt uchwały radnych PiS dotyczący pozbawienia radnych Piotrkowa przywileju darmowych przejazdów miejskimi autobusami.

 

Obrady możecie śledzić na żywo w internecie (rada.piotrkow.pl). 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o ~o (Gość)29.05.2019 10:22

przedszkolanka jest deBest,telefonem sie bawi na całego

50


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)29.05.2019 10:23

Przecież z góry wiadomo jaki będzie wynik głosowania to po co o tym jeszcze wspominać na portalu?!

60


onn ~onn (Gość)29.05.2019 09:51

Sergiusz S. na prezydenta !!!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat