Abp. Grzegorz Ryś o przesłaniu płynącym ze zmartwychwstania

ePiotrkowŁódzkie Niedziela, 12 kwietnia 20209 2675
W Wielkanoc, o godzinie 9:00 Metropolita Łódzki, ks. abp. Grzegorz Ryś odprawił Msze Świętą w prywatnej kaplicy przy domu biskupim, którą transmitowaliśmy na naszym portalu.

Arcybiskup Ryś podkreślił w kazaniu symbolikę harmonii jaka jest w kościele, pokazane przez postacie św. Piotra, który symbolizuje powagę urzędu oraz św. Jana, obrazującego charyzmaty. Podkreślił również znaczenie Wielkanocy i konieczność niesienia świadectwa o przesłaniu płynącym ze zmartwychwstanie przez wszystkich wiernych kościoła - Czego świadectwo? Za co warto umrzeć? Za jaką prawdę Wy byście oddali życie? - pyta Metropolita Łódzki i wyjaśnia - To nie chodzi tylko o to, że apostołowie dają świadectwo wszystkiego co się Jezusowi stało w ziemi żydowskiej, w Jerozolimie. Najważniejsze nie jest to, że widzieli Chrystusa i jego działalność publiczną, że widzieli go na krzyżu, a nawet zmartwychwstałego tylko, że potrafią powiedzieć po co to się stało. To jest właśnie to za co warto umrzeć. A po co to było? Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy z nas przez Jezusa otrzymuje odpuszczenie grzechów. I kto, jak kto, ale św. Piotr, bohater dzisiejszej ewangelii, który się Chrystusa zaparł trzykrotnie i myślał, że to dla niego koniec wszystkiego, a to nie była żaden koniec, Jezus nie wyrzucił Piotra z pracy, a uczynił go pierwszym papieżem i dlatego św. Piotr może z całą mocą świadczyć o odpuszczeniu grzechów - mówił.

 

Zapraszamy do wysłuchania całej wielkanocnej Mszy Świętej odprawionej przez abp. Grzegorza Rysia.


 

Metropolita Łódzki wydał komunikat dla całej archidiecezji, w którym przedłuża dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Świętej, aż do 19. kwietnia. Archidiecezja informuje, że w związku z tym nie wzięcie udziału w nabożeństwie  nie jest grzechem. Arcybiskup zachęca, żeby zamiast tego trwać w osobistej i rodzinnej modlitwie.  


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bolek ~Bolek (Gość)12.04.2020 23:29

Popatrzcie na tego bidnego człeka czy to jest dla was autorytet, żałosne !

20


gość ~gość (Gość)12.04.2020 11:21

Jade do dziadków w Moszczenicy

03


gość ~gość (Gość)12.04.2020 12:37

Lepsza msza w necie niż chodzenie do zarazy w sutannie

13


gość ~gość (Gość)12.04.2020 13:04

Marzę o tym by móc na widok policjanta odetchnąć z ulgą i pomyśleć, że jestem bezpieczny.

21


gość ~gość (Gość)12.04.2020 11:16

Msze online wystarczą. Jezusa się ma w sercu a nie na pokaz w ławach kościelnych.

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat