AKS trenuje na pełnych obrotach

AKS Piotrków Środa, 01 lipca 20206 2389
Z zachowaniem wymaganych środków ostrożności i jednocześnie z pełnym zaangażowaniem oraz z optymizmem dotyczącym przyszłości – zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego od kilku tygodni trenują w hali na pełnych obrotach.

Ładuję galerię...

Dzieci i młodzicy; kadeci; juniorzy i seniorzy oraz sekcja kobieca – w takich czterech grupach odbywają się treningi w Atletycznym Klubie Sportowym. Zawodnicy wrócili do zajęć w hali po tym, jak w życie weszła kolejna faza procesu „odmrażania sportu” wprowadzona przez rząd. Zajęcia odbywają się w sali Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ulicy Żwirki 7 według obowiązującego wcześniej planu, co oznacza, że każda grupa ma możliwość trenowania codziennie. Dzięki temu zawodnicy AKS szybko powrócili do standardowego trybu pracy i sprawnie nadrabiają to, czego nie udało się wykonać w czasie przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Wszystko odbywa się w obowiązującym reżimie sanitarnym w oparciu o zalecania Ministerstwa Sportu i wytyczne Polskiego Związku Zapaśniczego.


- Ogromna ulga, tak chyba najlepiej można określić uczucia, jakie towarzyszyły nam po tym, jak nasi zawodnicy wrócili na matę. W klubie naprawdę było czuć głód zapasów, potrzebę bycia na macie, w sali treningowej, która dla naszych zapaśników jest prawie drugim domem. I nie ma w tym cienia przesady, bo docierały do mnie sygnały, że dzieci tęsknią za zapasami, że im tego bardzo brakuje. Oczywiście, zawodnicy trenowali w domach, na własną rękę, angażowali w to innych, ale nietrudno sobie wyobrazić, że to jednak dwa inne światy – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. AKS zdał trudną próbę przetrwania epidemii koronawirusa na piątkę i za to chciałbym wszystkim naszym zawodnikom, trenerom, rodzicom i pracownikom klubu gorąco podziękować. Specjalne słowa uznania kieruję do sponsorów i partnerów, którzy nie zostawili nas w tym czasie, mimo, że dla nich to też był bardzo wymagający okres - dodaje prezes Cejnóg.


Piotrkowscy zawodnicy regularnie biorą udział w zgrupowaniach reprezentacji. Mateusz Bernatek trenuje z kadrą seniorów w stylu klasycznym a Magomedmurad Gadżijew to najlepszy polski zawodnik w stylu wolnym. Obaj mają szansę zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które zostały przeniesione na przyszły rok. Stałą bywalczynią obozów kadry kadetek jest zawodniczka AKS Wiktoria Jaroniek, która obecnie trenuje z reprezentacją na zgrupowaniu w Białogardzie.


Kalendarz startów krajowych i międzynarodowych na pozostałą część roku nie jest potwierdzony – wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Być może zapaśnicy wrócą do rywalizacji późnym latem lub wczesną jesienią.


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ola Krawczyk ~Ola Krawczyk (Gość)06.07.2020 22:55

Tych zawodnikow moza oglądać wogole live, na jakich kolwiek zawodach? Jak oni tak obficie trenuja..

10


kolomanolo135 ~kolomanolo135 (Gość)01.07.2020 21:58

Wie ktoś jakie osiągnięcia i w jakim stylu, ma obecny prezes AKS-u ??

04


historyk ~historyk (Gość)01.07.2020 17:01

Po co oni trenują i komu czyżby powstał już jakiś system rozgrywkowy (liga zapasów) który by uzasadniał to trenowanie chyba, że sobie a muzom.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat