AHLPN: Mamy nowego mistrza

Strefa FM Sobota, 29 marca 20142
Ostatni mecz I ligi zdecydował o tytule mistrza w Amatorskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej w Piotrkowie. Triumfatorem rozgrywek został Bieniek-Prym, który zremisował z Barwilem-Omega 1:1. Popularne „Bieńki” utrzymały więc jednopunktową przewagę nad wielokrotnym mistrzem.

Barwil-Omega musiał wygrać ostatnie spotkanie. Tak było przed rokiem kiedy w ostatnich minutach strzelił zwycięskiego gola na 2:1.  Powtórki jednak nie było. Bramka Sylwestra Króla dała prowadzenie Bieńkowi-Prym. Wynik 1:0 utrzymywał się do ostatniej minuty. Wtedy wyrównał Damian Stankowski. Na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło jednak czasu. Trzecie miejsce zajęła Haftina, która wygrała 3:1 z Zimnym. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył najstarszy zawodnik AHLPN Mirosław Szymczyk.

Z I ligi spadły: Drewmal (oddał walkowerem dwa ostatnie spotkania) i Perfekt.