A. Macierewicz: "Do 2043 powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa"

ePiotrkowBełchatów Czwartek, 03 grudnia 2020152 8160
Powstanie elektrowni atomowej w Bełchatowie zapowiedział na Twitterze poseł z naszego okręgu Antoni Macierewicz. Marszałek senior twierdzi we wpisie, że stanie się to dzięki uchwalonemu niedawno zaktualizowanemu rządowemu Programowi Polskiej Energetyki Jądrowej. Czy tak rzeczywiście będzie?
fot. K. Żołądek

Wpis z zapowiedzią Antoni Macierewicz opublikował 2 grudnia za pośrednictwem Twittera.

 

Wspomniany przez posła okręgu piotrkowskiego program zakłada jednak, że pierwsza elektrownia atomowa w kraju ma powstać w lokalizacji nadmorskiej, a Bełchatów jest rozważany jako druga opcja obok Pątnowa koło Konina. 

 

- Została podjęta uchwała rządu w tej sprawie, więc cała reszta należy już do praktyki politycznej i ja jestem absolutnie przekonany, że będzie ona  zgodna z zapowiedziami, bo nam ta energia jest niezbędna, z całym szacunkiem dla źródeł energii odnawialnej - powiedział w rozmowei z nami Antoni Macierewicz. 

 

Poseł podkreślił, że inwestycja już na etapie budowy miałaby zapewnić miejsce pracy dla 10 tys. osób. 

 

Wątpliwości co do zapowiedzi Antoniego Macierewicza, również na Twitterze, wyraziła posłanka Lewicy z naszego okręgu Anita Sowińska. 

 

 

- Prawo i Sprawiedliwość podobnie jak w przypadku Złoczewa znowu nas oszukuje. W tej chwili kłamią w sprawie bełchatowskiej elektrowni atomowej. Przesłanek świadczących o tym jest kilka m. in. natury technicznej. Ja rozmawiałam z kilkom ekspertami na temat możliwości budowy tego typu obiektu w Bełchatowie i okazuje się, że jest problem w postaci braku wody, której duże ilości potrzebną są do chłodzenia elektrowni jądrowej. Natomiast są także problemy ekonomiczne. - komentuje Anita Swoińska


Posłanka lewicy zaznaczyła, że dużo bardziej opłacalne jest oparcie polskiego miksu energetycznego na odnawialnych źródłach energii i za taką opcją się opowiedziała.

 

Jak będzie w rzeczywistości i kiedy zapadną ostateczne decyzje? Zgodnie z Programem Polskiej Energetyki Jądrowej wybór lokalizacji drugiej elektrowni ma nastąpić dopiero w 2023 roku, zatwierdzenie miejsca potrwa 5 lat, a pierwszy blok mógłby wystartować w 2039 roku. 


Zainteresował temat?

5

20


Komentarze (152)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga04.12.2020 18:35

Wątpię aby posłanka lewicy miał możliwości intelektualne do komentowania tak trudnego zagadnienia jakim jest budowa elektrowni atomowej.

34


Mikodem Dyzma ~Mikodem Dyzma (Gość)07.12.2020 16:39

Antoni Macierewicz, to tęgi umysł.

11


Hmmm ~Hmmm (Gość)07.12.2020 14:44

Czy patrząc na zdjęcie tego kabareciarza staracie wyobrazić sobie Państwo jego wyborców? Czy według was, ci ludzie nie tęsknią za rozumem? Dlatego wybory powinny być jawne. Podtrzymywanie tajnych wyborów to atak na demokrację. To propagowanie oszustw. Przy jawnych wyborach jedną kartkę zostawiam w urnie, drugą mam w domu. Później mogę obejrzeć listy podsumowujące wybory i mogę sprawdzić, czy komisja zakwalifikowała właściwie mój głos. W dodatku mam dowód w ręku! Na dziś jest to niemożliwe. Jak to zrobić to już sprawa dla informatyków lub komisji wyborczych. Postuluję koniec z tajnością wyborów.

10


gość 5 ~gość 5 (Gość)07.12.2020 12:29

Nie pokazujcie zdjęcia tego gościa bo jak go widzę to śmiech mnie ogarnia na 12 godzin a to może skończyć się zgonem.

10


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)04.12.2020 09:40

Ten człowiek jeszcze nie dawno twierdził , że " Dla Piłsudskiego Powstanie Warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy Wojska Polskiego"
Proponuje redakcji portalu nie serwować rewelacji tego człowieka, bo jakby obiektywnie spojrzeć to nic dobrego nie zrobił, a przypomnę, że tylko w naszym regionie działacze z jego partii są odpowiedzialni za piramidę finansową i haracze za pracę, a co robił Bartłomiej M. chyba wszyscy pamiętają

113


qwer ~qwer (Gość)04.12.2020 13:33

Jedno pytanie. Kto go wybrał? Ten gość został kilkakrotnie wybrany z naszego okręgu ze sporą przewagą nad innymi kandydatami. Facet nigdy mądrze nie gadał.

81


gość_g ~gość_g (Gość)05.12.2020 14:08

Tak powstanie jak i wyjaśnił i sprowadził wrak.Musi leki zmienić bo te za mocne.

21


nieposkromiony ~nieposkromiony (Gość)04.12.2020 14:38

To, że posłowie lewicy są ciemniakami to oczywiste, ale po co się z tym publicznie obnosić.

48


schowaj się ~schowaj się (Gość)04.12.2020 17:22

A za co ta elektrownia? Za kolejny kredyt? Mamy już około 1,4bln długu i nic swojego więc skończ pan te bzdety opowiadać!

30


mj ~mj (Gość)04.12.2020 10:11

Kłamstwo kłamstwem pogania i bezczelność bezczelnością.

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat