A może spacerek z CIT-em?

ePiotrkow Środa, 01 maja 20190 2609
Trzy patriotyczne spacery przygotowało na tegoroczną majówkę Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. Tematem przewodnim pierwszego (1 maja) będą zagadnienia związane z historią celebrowania różnego rodzaju świat państwowych, zarówno w naszym mieście, jaki w całym kraju. Początek o godz. 15.00.

Kolejny spacer (2 maja – „Pod wspólną biało-czerwoną”) dotyczyć będzie patriotyzmu, jaki reprezentowali mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, bez względu na swoje pochodzenie narodowe. Początek o godz. 15.00.


W 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji dowiemy się, jak ten dzień świętowano w naszym mieście na przestrzeni dziejów. Podczas spaceru (3 maja – „Trzeci Maja w Piotrkowie”) wspomnimy także fakt, że piotrkowianie jako jedni z pierwszych złożyli przysięgnę na wierność Konstytucji 3 maja, robiąc to w czerwcu 1791. Początek o godz. 14.00.

Wszystkie spacery rozpoczną się przed siedzibą CIT (ul. Zamurowa 11).

 

 

 

(materiały: CIT Piotrków) 


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat