90 lat OSP w Piekarach

ePiotrkow Czwartek, 13 lipca 201712 7014
Mieszkańcy wsi Piekary w gminie Wola Krzysztoporska mieli ostatnio aż dwie okazje do świętowania. Po pierwsze 90 lat istnienia obchodziła tutejsza Ochotnicza Straż Pożarna, po drugie – 9 lipca oficjalnie i uroczyście oddano do użytku zmodernizowany i rozbudowany Dom Ludowy, który służy nie tylko strażakom, ale i Kołu Gospodyń Wiejskich i całej społeczności wsi.

Ładuję galerię...

Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu jednostki jubilatki i zaprzyjaźnionych druhów z terenu gmin Wola Krzysztoporska i Bełchatów. Strażakom towarzyszyła Orkiestra Dęta z Bogdanowa pod batutą kapelmistrza Tadeusza Paździeja. W intencji zebranych na placu druhów i wszystkich tych, którzy w ciągu 90 lat przyczynili się do budowania jednostki w Piekarach, odprawiono mszę świętą. Tuż po niej uroczysty meldunek pododdziałów nadbrygadierowi w stanie spoczynku Tadeuszowi Karczowi złożył komendant Zarządu Gminnego OSP w Woli Krzysztoporskiej Mirosław Jakubczyk.

 

Zebranych przy Domu Ludowym gości i mieszkańców powitał prezes OSP Piekary Czesław Matuszewski, a 90-letnią historię jednostki przypomniał jej obecny naczelnik Krzysztof Głowacki.

 

Równie uroczyście i oficjalnie już otwarto po remoncie i rozbudowie Dom Ludowy w Piekarach, a symboliczną wstęgę przecinali: prezes OSP Piekary Czesław Matuszewski, wójt gmin Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka, poseł Grzegorz Wojciechowski, sekretarz gminy Dominik Ambrozik i Grzegorz Konecki, prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP gminy Wola Krzysztoporska.

 

Niezwykłym dowodem pamięci i jednocześnie podziękowaniem dla tych, którzy przyczynili się do stworzenia tak pięknego i komfortowego miejsca dla strażaków i całej społeczności Piekar, okazała się tablica pamiątkowa. Znalazły się na niej słowa wdzięczności m.in. dla wójta gminy Romana Drozdka i Rady Gminy kadencji 2014 – 2018, a odczytała je gospodyni tego terenu i osoba niezwykle zaangażowana w pracę społeczną nie tylko dla Piekar, ale i całej gminy – przewodnicząca RG Maria Głowacka. To do niej z kolei trafiły najlepsze życzenia i słowa wdzięczności za wszystko, co robi, od wójta Romana Drozdka i koleżanek z zespołu Pasjonatki, które uświetniły swoimi występami obchody jubileuszu OSP.


A ponieważ głównymi bohaterami uroczystości byli strażacy, to oni otrzymali złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa.


Złotymi medalami odznaczeni zostali druhowie:

Józef Filipek - zasłużony druh, były naczelnik OSP Piekary

Krzysztof Głowacki - obecny naczelnik


Srebrnymi medalami odznaczeni zostali druhowie:

Czesław Matuszewski - obecny prezes

Stanisław Filipek - obecny skarbnik

Franciszek Drobik - zasłużony druh

Zdzisław Filipek - zasłużony druh


Brązowymi medalami odznaczeni zostali druhowie:

Andrzej Kołaciński - wyjątkowo oddany, pracowity i zasłużony druh jednostki

Izydor Lacheta - zasłużony druh, obecny gospodarz strażnicy

Dariusz Filipek

Zygmunt Majewski - obecny przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Wojciech Łuczyński - obecny kierowca wozu bojowego

Marek Krawczyk

Paweł Filipek


Odznaki „Strażak Wzorowy” otrzymali:

Dariusz Drobik - obecny członek Komisji Rewizyjnej

Krystian Krawczyk

Mateusz Matuszewski

Jakub Skórka

Sylwester Szymczyk

Piotr Skórka - obecny członek Komisji Rewizyjnej

Mariusz Wiórek

Dominik Szymczyk

Jakub Łuczyński

Jan Fajkowski

Marcin Kołaciński

Dawid Kołaciński

Dominik Łuczyński

Mariusz Filipek


Indywidualne wyróżnienie wójta gminy otrzymali z kolei:

Maria Głowacka

Czesław Matuszewski

Krzysztof Głowacki

Wojciech Filipek

 
Ale i strażacy postanowili wyróżnić osoby zasłużone dla ich jednostki. Tytuł Honorowego Członka OSP Piekary otrzymali: Roman Drozdek, Maria Głowacka, Jan Czubała, Janusz Stus.


Z rąk Marii Głowackiej podziękowania odebrali m.in.: zasłużeni druhowie: Wiesław Filipek - obecny, sekretarz jednostki, Izydor Lacheta, Jan Górski - były naczelnik straży OSP, Jan Sierant - były prezes jednostki OSP, wójt gminy, przedstawiciele Rady Gminy, KGW, OSP, Urzędu Gminy - Jan Czubała, druh Mirosław Jakubczyk, dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.

 

Całość zakończyła strażacka defilada, a po niej przyszedł czas na degustację specjałów przygotowanych przez miejscowe gospodynie i strażacką grochówkę.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bax ~Bax (Gość)13.07.2017 15:31

Z Gomulina to chyba ziutek?

20


-z niedaleka ~-z niedaleka (Gość)13.07.2017 12:58

Piekary- gratulacje pięknej uroczystości, świetnej organizacji,gratulacje dla wszystkich - OSP, KGW,mieszkańców, przede wszystkim przewodniczącej Rady Gminy,Wójta; tego pięknego święta nikt Wam nie odbierze żadnymi wrednymi wpisami!

21


-z niedaleka ~-z niedaleka (Gość)13.07.2017 11:25

Piekary- gratulacje pięknej uroczystości, świetnej organizacji,gratulacje dla wszystkich - OSP, KGW,mieszkańców, przede wszystkim przewodniczącej Rady Gminy,Wójta; tego pięknego święta nikt Wam nie odbierze żadnymi wrednymi wpisami!

30


?? ~?? (Gość)13.07.2017 11:40

Piułsudzki był?

00


gość ~gość (Gość)13.07.2017 10:53

jest dobry kandydat na wójta z Gomulina może uda się go namówić do startowania

11


z Gomulina ~z Gomulina (Gość)13.07.2017 10:11

nadchodzi czas rozliczenia dla radnych i dla wójta

03


gmina ~gmina (Gość)13.07.2017 09:28

Impreza za imprezą a to wszystko za nasze pieniądze.15 jednostek OSP to jeszcze imprezowanie potrwa a ile to kasy!!!!!!!!!A inne imprezy typu dożynki i inne, szok.

10


gosc ~gosc (Gość)13.07.2017 08:25

racje macie bo ta gmina to jakieś nieporozumienie

15


z gminy ~z gminy (Gość)13.07.2017 08:04

Wywalili prawie milion złotych na salę w która będzie stała pusta, za tą kasę to wspólnie z powiatem by drogę wyremontowali i cała okoliczna ludność by to odczuła i nie tylko. A tak tylko powoli jadąc po dziurawej drodze można podziwiać pomniki stawiane na cześć miłościwie panującego i jego klakierów z klanu G...........ich. Chciałbym za jakiś czas aby zarządca Sali w Piekarach wykazał liczbę imprez jakie tam się odbyły z podziałem na imprezy rozrywkowe oraz inne. PS będą dożynki to już jedna się odbędzie.

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat