800-lecie Piotrkowa. Przedsiębiorcy zaskoczyli urzędników

ePiotrkow Czwartek, 29 września 201657 13770
Kilka dni temu prezydent miasta spotkał się z piotrkowskimi przedsiębiorcami. Cel? Wspólna strategia świętowania 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

Spotkanie to odbyło się w ubiegły piątek w hotelu Mercure, a wzięło w nim udział ok. 25 przedsiębiorców. - Zaskoczyła nas ogromna kreatywność przedsiębiorców – powiedziała Jolanta Kopeć, kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy piotrkowskiego magistratu. - Intencja była taka, aby dowiedzieć się, co przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności, będą mogli zaproponować. W obchody chce się włączyć Strefa FM, która będzie obchodzić swoje 25-lecie, a więc zagospodaruje któryś z dni uroczystości 800-lecia.

 

Sieci handlowe chcą promować 800-lecie miasta w swoich sklepach, np. poprzez dodawanie tej informacji do swoich ofert handlowych czy poprzez rozdawanie klientom toreb z nadrukiem „Piotrków 800”. Firma Polanik chce zorganizować wioskę olimpijską, by promować ideę uprawiania lekkiej atletyki. Poza tym firma chce dołączyć do wszystkich towarów, które wysyła w świat ulotki o historii Piotrkowa. - Polanik będzie też, za pośrednictwem swoich listów mailingowych, których wysyła kilkaset dziennie, przypominać swoim klientom, z jakiego miasta pochodzą towary, które otrzymują - mówi J. Kopeć.

 

Cooper Standard chce zorganizować akademię umiejętności dla absolwentów piotrkowskich szkół, którzy podejmą studia na uczelniach z zapewnieniem stażu właśnie w swojej akademii.

 

Swoją propozycję ma też Browar Olbracht. Firma chce wypuścić serię piw z napisem „Piotrków 800”.

 

To nie wszystko. Piotrkowscy developerzy złożyli deklarację wyremontowania mieszkania (lub mieszkań) na Starym Mieście, ma to być zachętą dla młodych ludzi do pozostania w Piotrkowie.

 

- Nie spodziewaliśmy się tego. Okazało się, że przedsiębiorcy nie oczekują zaangażowania finansowego ze strony miasta, wprost przeciwnie, sami są gotowi wyasygnować na swoje pomysły konkretne kwoty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania.

 

Za miesiąc ma się odbyć kolejne, podczas którego urzędnicy i przedsiębiorcy ustalą konkrety, które wpisane zostaną w kalendarz miejskich imprez.


Zainteresował temat?

14

2


Komentarze (57)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pamiętliwy ~Pamiętliwy (Gość)29.09.2016 18:36

Strefa FM to chyba świętuje w Gorzkowicach ?

51


kijki ~kijki (Gość)29.09.2016 18:09

polanik to manuifaktura ale chcą cokolwiek pomóc

34


cynik ~cynik (Gość)29.09.2016 13:49

Przebijają 500 plus 800 plus. Brawo!!! A tak serio. Co się będzie działo na ulicy Batorego? Toż był to król Polski i z zaprzjaźnionych stron pochodził. A ulicę ma nędzną.

131


his. ~his. (Gość)29.09.2016 16:50

My z żoną chociaż zarabiamy dużo poniżej średniej krajowej deklarujemy ,że przez trzy miesące w 2017r roku będziemy pobierać wynagrodzenie w wysokości 800 /słownie:osiemset/. Tylko przez trzy miesiące ,gdyż dłużej byśmy nie przeżyli. Bo to i śmieci coraz wyżej ,woda i ścieki ,podatki lokalne a i jeść trzeba. Ale kochamy Piotrków.

91


sklave sklaveranga29.09.2016 14:11

Nie do wiary aż 25 przedsiębiorców jeszcze ma swoje zakłady w Piotrkowie. Jak zwykle zapominano o zwykłych obywatelach tego miasta, którzy chcieliby świętować ale nie maja za co! Podziwiam tych przedsiębiorców którzy to z własnej nieprzymuszonej woli aż pchają się do wydania pieniędzy na 800-lecie Piotrkowa. Dla prezydenta nowa limuzyna i dwanaście garniturów a dla mieszkańców podwyżka opłat za śmieci, wkrótce za wodę i czynsz. No bo jak świętować to świętować na całego. Elita się bawi lud płacze.
Więcej na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

159


generała ~generała (Gość)29.09.2016 16:11

A co uczyni ,, potężna ,, Firma MBL Poland i jej firmy córki, nie wiecie że jest taka w Piotrkowie , a jest i myśli jak dalej dymać Polskich " chińczyków " .

71


abrakadabra ~abrakadabra (Gość)29.09.2016 14:24

Ta ilustracja do artykułu to skan fotografii na papierze? I czy te pieski, w związku z tym, jeszcze żyją?

41


beton ~beton (Gość)29.09.2016 13:22

towarzystwo wzajemnej adoracji

95


Wyrocznia ~Wyrocznia (Gość)29.09.2016 12:49

I bardzo dobrze... A teraz spokojnie czekajmy na falę obleśnego hejtu od buca baryły, który jest pieskiem na usługach niektórych piotrkowskich politykierów.

109


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat