800 tysięcy złotych dla piotrkowskiej „Piomy”

ePiotrkow Czwartek, 30 sierpnia 201810 8427
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie ponownie wyśle swoich uczniów na praktyki zagraniczne w ramach programu ERASMUS +. Wnioski złożone przez placówkę zostały rozpatrzone pozytywnie. Młodzież wyjedzie do Włoch i Hiszpanii. Poza tym uczniowie będą się uczyć języka angielskiego na Półwyspie Iberyjskim. Szkoła bowiem otrzyma pieniądze unijne na dwa projekty.
fot. ZSP 2

To już drugi rok z rzędu, gdy ta piotrkowska placówka uzyskuje tak duże środki unijne na praktyki na Zachodzie dla swoich uczniów. W ubiegłym roku skorzystało z nich 60 osób. Teraz oprócz praktyk uczniowie będą się też uczyć języka angielskiego.

 

Dyrektor „Piomy” Lidia Łopusiewicz cieszy się, że młodzież ponownie będzie mogła wyjechać do Włoch, Hiszpanii, a także Portugalii. – Cieszę się, że po raz kolejny nasze projekty zostały przyjęte. Powoli staje się to tradycją, że uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość odbycia praktyk zagranicznych. Teraz też będą mogli uczyć się języka, którym posługuje się cały świat. Młodzież na pewno w jak największym zakresie skorzysta z tych szerokich możliwości.

 

Nadrzędny cel projektu to wsparcie uczestników by wzbogacić proces nauczania i uczenia się języków obcych z wykorzystaniem technologii cyfrowych, co zostanie osiągnięte poprzez wymianę dobrych praktyk oraz wypracowanie skutecznych narzędzi pracy.

 

Projekty będą realizowane przez kilkanaście miesięcy.

 

 

 


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.08.2018 17:39

Ta pani dyrektor to anioł.Brawo

61


gość ~gość (Gość)30.08.2018 14:46

To jak teraz Pioma się rozwija to inne szkoły mogą zazdrościć. Szkolny samorząd, Pani dyrektor i tylko patrzeć, a szkoła będzie jedna z najlepszych placówek w mieście

80


Witek ~Witek (Gość)30.08.2018 11:33

Kasa wyrzucona w błoto kolejny przykład marnotrawstwa i nieudoloności naszych nauczycieli i każda pokazują jest dobra by jechać na wycieczki byle tylko nie uczyć na miejscu

716


Pytanie: ~Pytanie: (Gość)30.08.2018 12:55

To z okazji 800-lecia?

41


gość ~gość (Gość)30.08.2018 11:52

Witek, zazdrość żre? Osobiście monitorowałam praktyki i uważam, że to wspaniała inicjatywa. Nie tylko wzbogaca doświadczenie zawodowe, ale stwarza sposobność do praktycznego użycia języka obcego, swobodnego poruszania się w obcym kraju, obycia kulturowego. Uczniowie byli zadowoleni. Żałuję, że jako uczeń nie miałam kiedyś takich możliwości.

122


. ~. (Gość)30.08.2018 11:28

Brawo pani dyrektor

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat