80 milionów złotych na miejskie inwestycje w 2021 roku

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 11 stycznia 202142 2874
Miejscy urzędnicy planują w 2021 roku wydać 80 milionów złotych na inwestycje. Swoje plany inwestycyjne miasto przedstawiło na oficjalnej stronie. Możemy spodziewać się sporych wydatków na drogi, budownictwo mieszkaniowe oraz miejskie ciepłownictwo. Magistrat zapowiada także zadbanie o środowisko w ramach nadchodzących prac.
fot. M.Kołodziejczyk / promediastudio

- Ruszamy z modernizacją miejskiej ciepłowni. Rozpoczynamy od budowy systemu kogeneracyjnego, a to oznacza, że ciepłownia będzie produkowała nie tylko ciepło, ale także prąd. Najważniejsza zmiana - w kontekście dbałości o ekologię - to zmiana paliwa, które będzie zasilało ciepłownię. Zamiast węgla będzie to gaz ziemny – czytamy na stronie piotrkow.pl

 

Dbałość o środowisko

 

Urząd Miasta zapowiada budowę kanalizacji przy ulicach Życzliwej oraz Glinianej. W trosce o zmniejszenie zużycia energii, miasto zapowiada wymianę starego oświetlenia przy ul. Słowackiego i ul. Stronczyńskiego na nowe i energooszczędne latarnie LED.


W 2021 roku rozpocznie się również modernizacja parku Belzackiego, dzięki której miejsce to ma odzyskać dawny blask i stać się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku dla piotrkowian.


Inwestycje drogowe

 

Rok 2021 przyniesie kolejną dużą inwestycję drogową, tym razem w rejonie jeziora Bugaj, która jest zaplanowana na dwa lata. - Wybudujemy rondo na ul. Wierzejskiej oraz dwie drogi. Pierwszą do kąpieliska „Słoneczko” wraz z budową parkingu na około 100 miejsc oraz drugą tj. łącznik z ul. Miast Partnerskich. Oznacza to, że skomunikujemy ulicę Wierzejską z obwodnicą miasta oraz otworzymy tereny inwestycyjne przy jeziorze Bugaj – zapowiadają miejscy urzędnicy.


Kontynuowana ma być także budowa ścieżki rowerowej wokół piotrkowskiego akwenu.

 

- Wśród ważnych inwestycji drogowych zaplanowanych w budżecie miasta znalazła się także budowa łącznika ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską poprawiająca komunikację na rozrastającym się osiedlu 800-lecia. Droga pobiegnie od skrzyżowania z ulicą Reagana na północ, za budowanymi blokami TBS skręci w lewo i połączy się z Wierzejską tuż za nowo wybudowanym blokiem „Klonowej Doliny” - czytamy na oficjalnej stronie miasta.

 

W budżecie miasta zaplanowano także modernizacje ulic: Krakowskie Przedmieście (od gazowni w kierunku granic miasta), Sulejowskiej (od ronda Bugaj w stronę ulicy Kleszcz) i Roosevelta (pierwszy etap: od granic miasta do ul. Wroniej).

 

Budownictwo mieszkaniowe


Budownictwo mieszkaniowe, to ważny aspekt miejskich inwestycji. - Przed nami ostatnia prosta projektu „Młode Stare Miasto”, w ramach którego – oprócz remontowania dróg – przywracamy dawny blask kamienicom znajdującym się na Podzamczu i przekazujemy je kolejnym rodzinom. Zaś w IV kwartale oddamy kolejne bloki TBS przy ul. Broniewskiego – deklaruje Urząd Miasta.

 

W budżecie zapisano także szereg mniejszych inwestycji m. in tych o charakterze oświatowym oraz rekreacyjnym, np. budowa pumptrucku w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

( źródło: piotrkow.pl )


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_cud nad wisla ~gość_cud nad wisla (Gość)12.01.2021 11:25

Roosevelta.....???? Boże... Napewno ?

81


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)13.01.2021 09:33

Jak mamy tyle forsy, to może by tak nająć jakichś fachowców do zarzadzania w mieście ?

40


Korona Piotrków Tryb ~Korona Piotrków Tryb (Gość)11.01.2021 21:34

Skoro jest tak pięknie to dlaczego już w 3 dniu roboczym prezydent wydał zarządzenie o zaciągnięciu 20.000.000 zł kredytu?
https://www.facebook.com/KonfederacjaPiotrkowTrybunalski/posts/228056678774182

134


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)13.01.2021 08:16

Ooooo dziękujemy Wam Wielce Szanowni rządzący za ten gest, bez tego życie mieszkańców byłoby nie do zniesienia - szkoda tylko, że nie potraficie przyciągnąć żadnego inwestora do miasta, ale to tylko taki mały szczegół ....

30


Hmmmm ~Hmmmm (Gość)12.01.2021 08:22

Przydałby się jeszcze jakiś projekt ożywienia ulicy Słowackiego(szczególnie części od starego miasta do POW), bo póki co powoli ulica idzie w ślady dawnej Europy.

91


gość_derrt ~gość_derrt (Gość)12.01.2021 23:11

Gdyby nie rządy pisowskie które zafundowały nam podwyżki prądu,śmieci, niedofinansowania służby zdrowia i wielu innych spraw samorząd mógłby 2 krotnie więcej inwestować. A tak trzeba czekać na dobrą zmianę ale prawdziwą

01


gość_ghvv ~gość_ghvv (Gość)11.01.2021 22:49

Bajki dla dzieci opowiadane dorosłym. PIOTRKOW TRYBUNALSKI jest bankrutem. SKĄD pieniądze na inwestycje?!

92


Porównajmy... ~Porównajmy... (Gość)12.01.2021 12:02

Wolbórz - 2 tys. mieszkańców i 9 mln na inwestycje;
Piotrków - 72 tys. mieszkańców i 80 mln na inwestycje.
I wszystko jasne!

91


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)12.01.2021 14:31

A co z dalszym ciągiem obwodnicy dumnie zwanej Al. 800 lecia ? Czy będzie czekanie na kolejną okrągłą rocznicę ?
A co z ul. Wojska Polskiego na odcinku Kaufland-Kostromska ?
A co z walką ze smogiem ? Zobaczcie sobie jak w najbliższych dniach ok. 18.00-22.00 będą wszelkie normy przekroczone kilkukrotnie.

41


gość_mieszkaniec 124 ~gość_mieszkaniec 124 (Gość)11.01.2021 14:53

A może tak chodnik przy Slowackiego! Od ulicy Dworskiej do Zawodzia jest makabra. Trzeba iść rowem aby nie wpaść pod samochód. Nie mówiąc już że często tutaj nawet latarnie nie świecą. Jedna w głównych ulic w mieście, wstyd!!!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat