8 milionów zł dofinansowania dla Sulejowa

Strefa FMRegion Czwartek, 18 października 201876 10561
Gmina Sulejów otrzymała 8 milionów zł dofinansowania na budowę przyszkolnego basenu oraz hali sportowej.

Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej, a zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. - Radość, wielka radość! Pełnowymiarowa hala, najnowocześniejszy basen. Pasywność budynków oznacza bardzo duże oszczędności. Każda klasa w gminie Sulejów będzie miała obowiązkowy WF na basenie. Pracowałem nad tym ponad rok, to wielki sukces. Pragnę podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu - mówił w rozmowie z reporterem Strefy FM, Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Wartość projektu budowy basenu i hali sportowej to około 14,5 miliona zł.


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (76)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)31.10.2018 17:09

Tylko krytykować potraficie, malkontenci! Nic i nikt się wam nie podoba. Sami stańcie do wyborów i zróbcie cokolwiek! Łatwo jest pisać anonimowe komentarze, pluć jadem, krzywić się, wymagać. Gorzej coś zrobić samemu, albo wymagać od siebie, prawda?
Uważam, że dzieje się i to nie tylko w Sulejowie. Nie oszukujmy się, nie można przecież zrobić wszystkiego jednocześnie i każdemu dogodzić. Cierpliwość popłaca.

11


gość ~gość (Gość)18.10.2018 21:27

Głosujcie na P.Wojtka to nic nie będzie
Szkoła we Włodzimierzowie już miała mieć łącznik wymianę okien to tylko puste obietnice P.Wojtka .TYLKO SULEJÓW

146


budogość ~budogość (Gość)23.10.2018 08:37

Taki obiekt w Sulejowie moim zdaniem jest potrzebny, jest to miasto gminne, zatem pomysł rewelacja!
Patrząc jednak realistycznym okien na te wszystkie dyskusje, mogę stwierdzić, że w tym momencie nie mają one sensu, ponieważ podejrzewam, że kwota 14,5 mln w może nie być wystarczająca na wybudowanie tak nowoczesnego obiektu. Może znawcy wypowiadający się na takich forach nie zdają sobie z tego sprawy, ale w tym momencie branża budowlana jest w opłakanym stanie, zalewający nas pracownicy z Ukrainy, rażące podwyżki cen podstawowych materiałów budulcowych oraz ich trudna dostępność nie wpływają korzystnie na ceny wydubowania takiego obiektu. Ponadto, z doświadczenia wiem, że osoby zajmujące się zamówieniami publicznymi nie mają pojęcia, co wciskają im projektanci i otrzymując projekt nie koniecznie wiedzą, że bujna wyobraźnia projektantów ma się nijak do tego jakim budżetem dysponuje Zamawiający.. Zatem nie cieszmy się i nie smućmy w tym momencie, że Gmina wydaje kasę na budowę hali z basenem, bo do tego czeka nas jeszcze długa droga.:)

30


gość ~gość (Gość)22.10.2018 21:01

Miliony są,ale tylko dla Sulejowa,już półtora roku temu burmistrz obiecał dzieciom ze szkoły we Wlodzimierzowie lacznik do sali gimnastycznej i na obietnicach się skończyło,dzieci dalej będą chodzić po dworze w deszcz i mróz.Moze tak pan burmistrz poćwiczy i upocony będzie chodził zima po dworze.Sulejow się upiększa,buduje baseny a nam się tylko obiecuje

30


gość ~gość (Gość)19.10.2018 23:14

Od około 25 lat nie pamiętam takich zmian w Sulejowie, od dostępu do rzeki gdzie można wkoncu przyjść z dzieckiem, place zabaw,sale gimnastyczne i obiekty sportowe typu orlik. Nie oszukujemy się na obwodnicę Sulejowa większego wpływu nie ma burmistrz jak się coś na górze nie ruszy. Jak nie będzie tym zainteresowany jakiś poważny poseł czy senator. Więc cieszmy się tym co jest i co może byc. Basen w Sulejowie to świetny pomysł. Plac straży wkoncu będzie jakoś wyglądał a i po starym przedszkolu ładnie się to prezentuje. Nie pamiętam takich zmian w Sulejowie w którym się wychowałem ale wydaje mi się że Sulejów jest po prostu ładniejszy i przyjemniejszy dla ludzi. A miejsc pracy nie będziemy mieć póki miasto nie będzie atrakcyjne turystycznie.

87


gość ~gość (Gość)19.10.2018 17:48

A sprawa żłobka.Jak zmarnowano pieniądze na kolejne remonty.

81


gość ~gość (Gość)19.10.2018 11:56

Dla mnie, jako mieszkańca, burmistrz nie musi nic nadrabiać... żadnych 12 lat. Jestem Jego "pracodawcą" (wyborcą) i ma na moją rzecz pracować. Rozliczam go wyłącznie z ostatnich 4 lat. Skoro przerasta go zrobienie czegokolwiek z naprawdę poważnymi "bolączkami" gminy, niech da szansę innym. Jest mi obojętne kto rządzi w Sulejowie, mam w końcu nie stać w korku, mieć wodę w kranie (każdego dnia w roku) i chodnik przed domem. Pan Ostrowski mi tego nie zapewnia. To nie kwestia sympatii czy nie - to fakt.

161


Paweł ~Paweł (Gość)19.10.2018 22:30

Nooo to teraz już w ogóle wody w gminie nie będzie. Jak naleją do takiego dużego basenu to wodociąg padnie :D
Swoją drogę ma gość fantazję, dróg brak, wodociąg nie wydajny, kanalizacja tylko w Sulejowie, że o gazie nie wspomnę.
Ale basen sobie Pan Ostrowski wybudować chce za 15 mln
Niech ta niedziela będzie dlań tą ostatnią błagam....

70


gość ~gość (Gość)19.10.2018 22:01

Nie jestem zwolennikim obecnego burmistrza, ale powiedzcie co zrobil poprzedni przez tyle lat urzedowania?

06


Sulejowianin ~Sulejowianin (Gość)18.10.2018 19:45

nie rozumiem... to już która z rzędu hala w tej gminie ?
niedługo na każdej ulicy będzie hala , orlik lub basen a ja się pytam dla kogo , młodzież z gminy i miasta ucieka jak najdalej stąd na studia a później do pracy i nie wracają bo nie ma do czego , dla kogo to wszystko jest robione przecież utrzymanie tych obiektów kosztuje i to wszystko idzie z naszych kieszeni (podatków) , przemysłu w tej gminie jak i powiecie raczej nie będzie , turystyka jest na naprawdę niskim poziomie jak to ma niby zachęcić ludzi do osiedlania się w tej okolicy

147


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat