8 marca w powiecie. Pierwsza Gala Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej

ePiotrkowRegion Niedziela, 08 marca 202027 15010
Tegoroczny Dzień Kobiet był w powiecie piotrkowskim szczególny. Po raz pierwszy zorganizowano bowiem Galę Kobiet Wyjątkowych Ziemi Piotrkowskiej. Była to okazja do docenienia tych pań, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie kultury, biznesu czy działalności społecznej. Do tytułu „kobieta wyjątkowa” nominowano aż 67 pań.

Ładuję galerię...

- Wyróżnienie to przyznawane jest za szczególne osiągnięcia kobiet w działalności na rzecz powiatu piotrkowskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych – wyjaśniał starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, bo to właśnie władze naszego powiatu, razem z gminą Moszczenica, były organizatorami niedzielnego święta. - Współczesna kobieta – mieszkanka obszarów wiejskich to osoba, która pełni wiele ról. Są kobiety, które spełniają się jako matki, żony, partnerki, ale to też dobre gospodynie, dobre szefowe firm. Jak obserwujemy, we wszystkich tych rolach panie radzą sobie świetnie. To dzięki nim ziemia piotrkowska tak świetnie się rozwija.


Wyróżnienie „Kobieta Wyjątkowa Ziemi Piotrkowskiej” zostało przyznawane w 5 kategoriach.

 

„Kobietami biznesu i przedsiębiorczości” zostały i statuetki otrzymały Karolina Kaźmierczak, Aneta Szulc, Magdalena Błażejewska.

 

Tytułem „Kobiety działalności społecznej” uhonorowane zostały Jolanta Kujawska-Wężyk, Dorota Jankowska, Grażyna Lasek, Elżbieta Piątek i Anna Szulc.


„Kobietami sztuki i kultury” zostały Wanda Amarantidou, Kamila Dubilas-Boroń, Milena Dzięcielewska, Julia Karlińska i Magdalena Wnukiewicz.


Statuetki „Kobiet obyczajów i tradycji” otrzymały Elżbieta Bąk, Agnieszka Kiełek, Blanka Strzelczyk, Bożena Piątkowska i Dorota Suchecka.


Tytuł „Kobiety obszarów wiejskich” otrzymały Janina Glonek, Grażyna Płuciennik, Renata Kręglewska, Iwona Wlaźniak i Renata Terka.

 
Nominowane do tytułu „Kobiety obszarów wiejskich” zostały: Magdalena Domagała, Blanka Strzelczyk, Monika Wroniszewska, Janina Glonek, Edyta Pstrokoń, Małgorzata Woźnicka, Ilona Kafar, Agnieszka Łysoń, Grażyna Płuciennik, Ewa Hojwa, Regina Matuzczyk, Marlena Lis, Magdalena Błażejewska, Izabela Kłak, Renata Kręglewska, Monika Gierlik, Iwona Wlaźniak, Renata Terka, Dorota Kacprzyk, Magdalena Gajda i Elżbieta Komar.


Podczas Gali Kobiet Wyjątkowych nie mogło zabraknąć Halina Derach, przewodniczącej Gminnego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy, która - jak sama o sobie mówi - nie jest feministką. - Chociaż oczywiście jestem za uprawnieniem i chcę, by kobietom było jak najlepiej – mówiła. - Rola kobiet na wsi, zwłaszcza tych należących do kół gospodyń wiejskich, jest wielofunkcyjna. Kobiety są matkami, żonami, babciami, ale też łączą tradycję z nowoczesnością. W gminie Moszczenica na przykład rządzą kobiety, bo większość sołtysów to panie, w dodatku kół gospodyń wiejskich jest na terenie naszej gminy więcej niż jednostek OSP, poza tym w ochotniczych strażach pożarnych również są kobiety. W Dniu Kobiet życzę wszystkim paniom samozaparcia, żeby miały takiego… kopa, żeby czerpały satysfakcję z tego co robią, zwłaszcza społecznie.

 

O oprawę muzyczną wieczoru zadbała Orkiestra Dęta z Grabicy, a przed publicznością zgromadzoną w hali sportowej w Moszczenicy swoje umiejętności prezentowali m.in. uzdolniona młodzież z Piotrkowskiej Fundacji Talentów i lokalni artyści z gminy Moszczenica.


Zainteresował temat?

6

5


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.03.2020 18:16

Piękne Panie i wyjątkowe

00


gość ~gość (Gość)10.03.2020 18:00

Bardzo miło było. Dzięki

00


gość ~gość (Gość)10.03.2020 11:35

Psl to taki ???? z wierzchu Zieloni w środku czerwoni

20


gość ~gość (Gość)09.03.2020 07:50

W przypadku nominowanych z Gminy ROZPRZA to wszystkie osoby ściśle związane z Wójtem ???????????? W ten krąg nikt nie ma prawa się wślizgnąć, nawet ????

104


gość ~gość (Gość)09.03.2020 22:00

Ziemba był?

20


gość ~gość (Gość)09.03.2020 20:01

Super inicjatywa. Kobieta górą

21


gość ~gość (Gość)09.03.2020 19:14

Sąsiadka zgłasza sąsiadkę
A gdzie inne kobiety,te działające, te które zasługują na nominację...czy nikt nie sprawdza kto jest kto,kto co osiąga i czy należy mu się wyróżnienie

52


gość ~gość (Gość)09.03.2020 17:22

Cubała jaką pełni teraz funkcję?

21


@ndzi ~@ndzi (Gość)09.03.2020 15:20

I to się ceni i to trzeba promować, a nie oglądać amerykanskie filmy

10


gość ~gość (Gość)08.03.2020 19:27

Nie wiem czemu ale mam dziwne wrazenie ze te panie to mają powiązania z psl.

1512


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat