7 milionów złotych na drogi w Piotrkowie i powiecie

Powiat Piotrkowski Piątek, 23 kwietnia 202142 4217
Blisko 7 mln złotych trafi do Piotrkowa i powiatu z Funduszu Rozwoju Dróg, które zostaną przeznaczone na ważne inwestycje w infrastrukturę drogową. Większość z tej kwoty i rekordowe dofinansowanie trafi do samorządu powiatu piotrkowskiego, który we współpracy z gminą Czarnocin zrealizuje za te pieniądze przebudowę fragmentu drogi do Tuszyna.
fot.: pixabay / zdjęcie ilustracyjne

 

Do Piotrkowa trafi ponad 950 tys. złotych ze środków Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę nowego ronda w rejonie jeziora Bugaj. - Powstanie rondo, które jest bardzo ważne z perspektywy układu drogowego w tamtym rejonie. Zbudujemy je na ul. Wierzejskiej, a dokładniej tuż za wiaduktem drogowym, jadąc w stronę Koła. Będzie można tam zjechać w kierunku "Słoneczka", a ulica będzie wiodła do parkingu, który będzie mógł pomieścić nawet do 100 aut. Jeszcze istotniejsze wydaje się, że od tej drogi powstanie łącznica do Miast Partnerskich, która umożliwi wjeżdżanie i zjeżdżanie z tej ulicy i podniesie potencjał inwestycyjny tej okolicy - mówił na antenie radia Strefa FM, prezydent Krzysztof Chojniak.

 

Rekordowe 5,8 mln złotych trafi z kolei do samorządu powiatu piotrkowskiego. Pieniądze te pokryją 70% kosztów przebudowy ponad czterech kilometrów drogi powiatowej Tuszyn-Czarnocin.

 

– Bardzo się cieszę, że nasz wniosek został dobrze oceniony i uzyskał dofinansowanie, dzięki któremu będziemy mogli poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania szczególnie dla mieszkańców gminy Czarnocin – przyznaje włodarz powiatu piotrkowskiego, Piotr Wojtysiak. - Z uwagi na szeroki zakres prac drogowych wspólnie z samorządem Gminy Czarnocin, który jest naszym partnerem w realizacji tego zadania, zdecydowaliśmy o dwuletnim okresie finansowania przebudowy, gdyż jej całkowity koszt to ponad 8,3 mln złotych – dodaje starosta.

Jednak to nie koniec inwestycji w powiecie realizowanych z wykorzystaniem środków z Funduszu Rozwoju Dróg. Na wniosek gminy Aleksandrów w tym roku wykonany zostanie ponad 4,3 km odcinek drogi powiatowej Sulejów-Krasik, natomiast gmina Wola Krzysztoporska przez najbliższe trzy lata przebuduje 4,2 km drogi powiatowej Siomki-Glina. W sprawie realizacji tych dwóch inwestycji, zostało już zawarte porozumienie pomiędzy powiatem, a samorządami gminnymi.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkaniec Milejowa ~Mieszkaniec Milejowa (Gość)24.04.2021 08:47

Ul. Konopnickiej w Milejowie jest w opłakanym stanie. Wyboje, dziury, brak szerokości, brak chodnika i brak odwodnienia, o braku oświetlenia już nie wspomnę. Czy pracownicy gminy Rozprza I władze powiatu nie umieją czy im się nie chce napisać wniosku o dotacje dla tej drogi?

41


Jout ~Jout (Gość)25.04.2021 19:28

Panu Karolowi zrobili drogę koło domu a nam zostawili dziury czemu to tak jest

20


Kejt ~Kejt (Gość)23.04.2021 13:00

A co z gm Rozprza. Cała ul Konopnickiej i leśna w Milejówie. Wyrwy w drodze po kolana , nikt tego nie widzi a dla nas to problem.

41


gość753 ~gość753 (Gość)24.04.2021 21:40

A może ktoś w końcu zainteresuje
się ul.Parafialną ,bo jest gorsza jak nie jedna w powiecie a każdy z włodaży naszego miasta ją omija.Czyżby dlatego że nie mieszka tutaj nikt ważny

30


kiedy ~kiedy (Gość)23.04.2021 11:06

kiedy zrobią porządek z drogą w PRUCHEŃSKU DUŻYM , obok cegielni wszystko wybite i masa ciężarówek blokująca drogę podobno powiatowa , dlaczego zarząd drug NIC Z TYM NIE ROBI ? czy jest tutaj DRUGIE DNO ? i dziwne powiązania ?

42


Motorowerzysta ~Motorowerzysta (Gość)23.04.2021 18:30

....boże kochany ??!!! A Roosevelta się doczeka wkońcu ?

91


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)23.04.2021 23:09

Wow

10


Piotr Piotrranga23.04.2021 13:02

Do "Słoneczka" to lepiej wydłużyć Broniewskiego na końcu przed przejściem pod "Miast Partnerskich" zrobić pętlę autobusową po jednej a parking po drugiej stronie.
Autobus na tym odcinku oprócz obsługo "Słoneczka" obsługiwałby nowo budowane osiedla plus dwie szkoły średnie. I poprawiłoby potencjał inwestycyjny -oczywiście.
Planowana droga obsłuży jedynie "Słoneczko" i będzie droga albo w budowie (budowa na słabym podłożu = wbijanie palli lub wymiana gruntu) albo w eksploatacji - naprawa po osiadaniu drogi.
Już lepiej przedłużyć Reagana do Wierzejskiej.
A potencjał inwestycyjny to miałyby przygotowane tj. scalone i uzbrojone a przynajmniej z przygotowanymi decyzjami administracyjnymi tereny pod przemysł. Tak jak to zrobiono w Radomsku.
Najważniejsze są inwestycje które spowodują wzrost dochodów mieszkańców.

130


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.04.2021 21:35

Ku... Może zrobić tak, że samochodem od razu do jeziora wjeżdżać... Co za miasto? Wszędzie samochodem. Masakra. Gdzie zdrowy styl życia Panie Ch?

50


PiotrkówStanUmysłu ~PiotrkówStanUmysłu (Gość)23.04.2021 19:34

Brawo za organizację łatania dziur na ul. Rakowskiej w piątek w samo popołudnie czy to jest takie trudne do przewidzenia że spowoduję to zatory kilku newralgicznych dróg,czy tak trudno przeprowadzić takie czynności by nie utrudnić życia mieszkańców i przejezdnych. Proszę zająć się jeszcze dziurą na początku ul. Życzliwej bo majówka tuż tuż i sezon grillowy tam rozpoczną pracownicy pobliskich firm.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat