7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Podziękujmy pielęgniarkom i położnym

ePiotrkow Wtorek, 07 kwietnia 20207 2566
7 kwietnia, jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, upamiętniający rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1946 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego, które ma na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tematem przewodnim i hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest "Wsparcie pielęgniarek i położnych".
fot. pixabay.com

Temat tegorocznych obchodów jest nieprzypadkowy, ponieważ 2020 jest Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej w związku z 200. rocznicą urodzin twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia ma zwrócić uwagę na niezwykle istotną rolę pielęgniarek i położnych w zapewnieniu opieki zdrowotnej pacjentom na całym świecie, co jest szczególnie widoczne w czasie trwania pandemii koronawirusa.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest publikacja przez WHO pierwszego w historii "Raportu o stanie pielęgniarstwa na świecie". Przedstawiona będzie w nim globalna sytuacja pielęgniarek, a także zalecenia mające na celu jak najlepsze wykorzystanie ich pracy do poprawy stanu zdrowia publicznego. W przyszłym roku WHO planuje przygotowanie analogicznego raportu o stanie położnictwa na świecie.

 

Międzynarodowy Rok Pielęgniarki i Położnej, jak i obchody Światowego Dnia Zdrowia mają na celu podniesienie statusu pielęgniarstwa w oczach opinii publicznej i zachęcenie kolejnych pokoleń do podejmowania tej trudnej, ale i niezwykle ważnej służby. Jak podkreślił dyrektor generalny WHO, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus "należyte wzmocnienie pielęgniarstwa oraz położnictwa jest w interesie powszechnej ochrony zdrowia na całym świecie."

 

Z kolei dyrektor piotrkowskiego sanepidu, Elżbieta Dobrzyńska zaapelowała, żeby szczególnie w okresie tak trudnym dla całego społeczeństwa, jak walka z epidemią COVID-19 w sposób szczególny okazać wdzięczność wszystkim pielęgniarkom i położnym za ich trudną i niebezpieczną pracę, zapewniającą nam wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.04.2020 21:38

Dziękuję całej ochronie zdrowia,ze jesteście.

00


za zdrowie pań ~za zdrowie pań (Gość)07.04.2020 17:44

Wybaczcie, że czasami na was narzekamy, ale i tak was kochamy.

00


gość ~gość (Gość)07.04.2020 16:00

Podziękuj wszystkim zawodom,a najbardziej wszystkim którzy muszą pracować za najniższą krajową i na zleceniach

40


gość ~gość (Gość)07.04.2020 13:19

Warto przypomnieć jak PiS dziękował lekarzom w TVP parę miesięcy wcześniej jak prosili o podwyżki

53


gość ~gość (Gość)07.04.2020 14:30

Podziękuj placowym, salowym,noszowym,sanitariuszom,ratownikom,pielegniarkom-położonym technikom w laboratoriach, zakladach diagnostyki obrazowej. I wielu innych. A lekarze niech nie narzekają bo to co sie dzieje z brakiem personelu to ich wina. Szkołę kończyli w Polsce za pieniadze podatników(nie dotyczy uczelni platnych) to niech w swojej ojczyźnie lecza zdrajcy narodu Polskiego (dotyczy wszystkich pracowników medycznych) Poniosło jak dzika w polu ziemniaków.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat