69 państw i 28 wysp. Elżbieta i Andrzej z Piotrkowa byli już prawie wszędzie

Strefa FM Wtorek, 25 lipca 201722 7948
69 państw i 28 wysp - takim turystycznym doświadczeniem mogą się pochwalić Elżbieta i Andrzej Workiewiczowie z Piotrkowa.
Tajlandia /fot. pixabay.com

Ogromne ilości opasłych albumów fotograficznych i cała masa wspomnień to wynik podróży w różne strony świata. Zamiłowanie do podróżowania rozwijało się dość niewinnie. - Pasja rozpoczęła się od pierwszej wycieczki, którą zaproponował nam nasz znajomy Andrzej Świdziński z biura podróży Juventur. Pojechaliśmy wtedy na dwa tygodnie do Hiszpanii. To był typowo wypoczynkowy wyjazd i od razu poczuliśmy chęć podróżowania, ale z nastawieniem na zwiedzanie. Leżeć na piasku równie dobrze można nad Bałtykiem, a my chcieliśmy zobaczyć coś, czego nie ma w naszym kraju - mówi Elżbieta Workiewicz.


Jak żartobliwie mówią, obecnie łatwiej zliczyć kraje, których nie zwiedzili, niż te w których byli. Podróże po świecie rozpoczęli od Europy. - Jeśli chodzi o kraje europejskie to dotąd nie byliśmy jedynie w Danii. Planujemy się tam wybrać, jednak biura turystyczne nie oferują wyjazdu wyłącznie do Danii. Tak to wszystko się zaczęło. Potem za cel swoich podróży wybraliśmy Azję, następnie Afrykę i potem obie Ameryki, a także Australię i Nową Zelandię - opowiada pani Elżbieta.


Państwo Workiewiczowie nie stawiają sobie za cel zwiedzanie całego świata. Jeżeli napotykają jakieś ograniczenia lub trudności to nie starają się w dane miejsce jechać za wszelką cenę. - Stwierdziliśmy, że nie musimy nic robić na siłę, bo nie ma sensu ryzykować. Na pewno nie pojedziemy do Peru i Chile ze względu na wysokość i stan zdrowia męża.


Pasja szybko stała się sposobem na życie. - To co zobaczyliśmy podczas wszystkich wyjazdów prowadzi nas przez całe życie. Stawiamy sobie z mężem za cel bardziej "zobaczenie" niż "posiadanie". Majątek można szybko stracić, a to co mamy w pamięci i albumach fotograficznych zostanie z nami na zawsze. Wiadomo, że każdy ma inne cele w życiu. My wybraliśmy podróżowanie i z pewnością nie będziemy tego żałować - wyjaśnia pani Elżbieta.


Wspomnień z rozmaitych podróży Elżbiety Workiewicz można posłuchać w programie "Z opowieści globtrotera", który jest emitowany od poniedziałku do piątku ok. 12.20 na antenie radia Strefa FM.


Zainteresował temat?

2

8


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

havelock ~havelock (Gość)27.07.2017 08:11

wszędzie- w każdym miejscu.

00


gość ~gość (Gość)25.07.2017 12:00

Super

70


Miara ~Miara (Gość)26.07.2017 14:26

Podróże po świecie, to najlepszy sposób na poznawanie obcych kultur. Podróże kształcą, bo pokazują nam realne życie innych ludzi, często z bardzo odległych krajów. Oglądanie filmów dokumentalnych, czytanie książek i oglądanie fotografii, nigdy nie da takiego efektu jak zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy. Żenujący poziom komentujących, którzy nosa nie wychylili poza Sulejów. To tylko parafraza, bo jeśli zwiedziliby jakikolwiek zakątek świata to nie pisali by bzdur. Pozdrawiam wszystkich globtroterów. Niebawem do Was dołączam.

31


.... ~.... (Gość)26.07.2017 12:18

Fajna sprawa i doceniam państwa zaangażowanie do podróżowania, ale żeby o tym pisać na epiotekow. Po co?

53


malwiny ~malwiny (Gość)26.07.2017 09:55

w sklad grecji wchodzi 2500 wysp w tym 165 zamieszkalych

03


pelikan ~pelikan (Gość)26.07.2017 07:16

wynik taki sobie . na świecie w 2010 roku były 193 państwa. w Europie obecnie jest 46 państw.Jeżeli chodzi o Amerykę Poludniową to bardziej trudne wyprawy ze względu na wysokości są do Boliwii i Ekwadoru niż do Peru/może Cuzco/ i Chile.

03


wizytator ~wizytator (Gość)25.07.2017 21:50

skąd brać kasiorę na takie wyjazdy? Sam bym chętnie tak popodróżwa

52


gość ~gość (Gość)25.07.2017 20:51

A człowiek ciuła na frytki u Łysego.

111


onza tykut ~onza tykut (Gość)25.07.2017 12:31

jak stać ich to sobie zwiedzają nie każdy sobie pozwala na takie zwiedzania i nie każdy jeszcze widział bałtyk lub góry

197


Kazimierz Pawlak z Polski ~Kazimierz Pawlak z Polski (Gość)25.07.2017 15:30

A w Krużewnikach choć byli? Tam bzy i jaśminy pachniące... Słowiki śpiewajo... Zapraszam z moim... z Kargulem Wladyslawem.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat