64 kandydatów na rachmistrzów w Piotrkowie

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 19 lutego 20214 2091
W Piotrkowie Trybunalskim rachmistrzem podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 chcą zostać 64 osoby. Miejsc jest 30.

Nabór na rachmistrzów spisowych zakończył się 9 lutego. Do magistratu wpłynęły 64 kandydatury. Jeszcze w lutym kandydaci rozpoczną zdalne szkolenia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Całość zakończy egzamin. po którym powstanie lista rankingowa osób zakwalifikowanych do pełnienia roli rachmistrza.


O kolejności decydować będzie najwyższa liczba punktów uzyskanych na egzaminie (pierwsze kryterium) oraz najkrótszy czas, w jakim został napisany test w przypadku takiej samej liczby uzyskanych punktów (drugie kryterium).

 

W Piotrkowie Trybunalskim do pracy powołanych zostanie 30 rachmistrzów, którzy za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie.

 

Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie:
1. przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego z zainstalowaną aplikacją formularzową;
2. zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej;
3. przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie (np. w przypadku rezygnacji, zachorowań itp.) lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

 

NSP zaplanowano w dniach 1 kwietnia do 30 czerwca, wg stanu na 30 marca 2021 r. godz. 24.00. Po raz pierwszy w historii obowiązkowy będzie samospis internetowy. Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio lub telefonicznie.

 

za piotrkow.pl


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc ~gość_gosc (Gość)20.02.2021 06:37

Nie podawajcie ile macie pieniedzy bo wam pisowcy ukradna!

11


gość_gawedziarz ~gość_gawedziarz (Gość)19.02.2021 10:10

Wielki brat posyła swoich ludzi

61


stefan ~stefan (Gość)19.02.2021 16:46

Nie podawajcie prawdziwych danych,wszystko później spływa na serwery ziobry !!!
Chcą wiedzieć o nas wszystko !

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat