60+kultura również w Piotrkowie

Muzeum Piotrków Wtorek, 24 września 20191 1113
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przyłącza się do  kolejnej edycji akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura”. W tym roku wydarzenie zaplanowano na ostatni weekend września.
fot.: Muzeum Piotrków

28 i 29 września Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje akcję pod nazwą „60+Kultura”. Warto zaznaczyć, że do tegorocznej akcji przystąpiło 200 muzeów w całym kraju, a także teatry, biblioteki, filharmonie, opery, a nawet parki krajobrazowe.


Kampania „60+Kultura” skierowana została do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Jej celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in. poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych dostępnych w i miejscu zamieszkania.


W ramach tegorocznej akcji seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić również Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Oddział Muzeum w Polichnie. Placówki dostępne będą dla zwiedzających w sobotę od godz. 10.00 do 16.00, a w niedziele od 10.00 do 15.00. Pracownicy Muzeum zapraszają m.in. do zapoznania się z wystawami czasowymi: „Stare kufle z zamkowej piwnicy”, „Dzieje i zagłada gminy żydowskiej w Piotrkowie”, a zwłaszcza z otwartą z okazji 500-lecia piotrkowskiego zamku wystawą pt.: „Polskie Malarstwo Historyczne na przestrzeni wieków”.


Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy m.in. Jana Matejki, Jerzego i Wojciecha Kossaków, Wojciecha Gersona, Jana Czesława Moniuszki, a także nadwornego malarza ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego - Marcello Bacciarellego. 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rajmund ~Rajmund (Gość)28.09.2019 20:32

Strasznie mi się to podoba, że o sztuce mówi się coraz głośniej i więcej. Jak czasami bywam u swojej kuzynki w Poznaniu to ZAWSZE odwiedzam galerię V.A. Gallery w Wysogostowie (niedaleko od samego Poznania) - piękne miejsce przepełnione pięknymi ludźmi i jeszcze piękniejszym malarstwem :)

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat