55 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza

ePiotrkowRegion Środa, 10 października 20183 1200
Wolborzanie w drodze do Niepodległości - pod takim hasłem odbył się ciekawy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Wieczór był także okazją do świętowania jubileuszu 55 lecia SPW.

Ładuję galerię...

Zebrani członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza oraz zaproszeni goście spotkali się w Muzeum Pożarniczym gdzie otwarta została okolicznościowa wystawa "Wolborzanie w drodze do Niepodległości". Na wystawę złożyły się pamiątki i zdjęcia ukazujące mieszkańców regionu, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

 

Później wszyscy goście przeszli do sali widowiskowej WCK gdzie uczczono jubileusz 55-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. W trakcie spotkania odbyła się promocja wydawnictw albumowych poświęconych sławnym Wolborzanom oraz wojnie i okupacji na ziemi wolborskiej. Były życzenia i kwiaty dla prezes Stowarzyszenia Teresy Dudy. Podziękowania i gratulację złożył m.in. burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.
Okolicznościowe prelekcje wygłosili Bogdan Szulc przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza oraz Zenon Puchała - wiceprezes SPW.

 

Po części oficjalnej goście mogli wysłuchać koncertu wiolonczelistów w towarzystwie perkusisty. To niecodzienne zestawienie muzyki rockowej wykonywanej na instrumentach, raczej kojarzonych z muzyką poważną, przypadło zebranym do gustu.

Wszyscy zebrani opuszczając Wolborskie Centrum Kultury otrzymali wydawnictwa wydane przez Stowarzyszenie.

 

Organizatorem wieczoru było Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza oraz WCK.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.10.2018 07:58

Kółko wzajemnej adoracji

02


historyk ~historyk (Gość)10.10.2018 13:40

Ciekawe przedsięwzięcie. Chyba warto wybrać się na tę wystawę. Widać, że Wolbórz docenia swoją przeszłość. Fajnie.

30


gość ~gość (Gość)10.10.2018 11:46

Super

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat