52 nowe zakażenia w Łódzkiem, w tym 3 w Piotrkowie Trybunalskim

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 02 lipca 202081 15374
W województwie łódzkim są 52 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało nas w czwartek biuro wojewody łódzkiego. Trzy przypadki dotyczą Piotrkowa Trybunalskiego.
fot. pixabay.com / OrnaW

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwojga dzieci, pięciu młodych kobiet, trzynastu kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, dwóch nastoletnich chłopców, trzynastu młodych mężczyzn, dziewięciu mężczyzn w średnim wieku, pięciu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 6. do 90. roku życia.

 

Kolejnych 49 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: jedno dziecko, dziewięć młodych kobiet, osiemnaście kobiet w średnim wieku, sześć kobiet w starszym wieku, dwóch nastoletnich chłopców, sześciu młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz jeden mężczyzna w starszym wieku.

 

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 3186

Liczba osób aktualnie zakażonych: 1498

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 44

Liczba osób objętych kwarantanną: 3415

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 607

Liczba osób, które wyzdrowiały: 1519

Liczba osób, które zmarły: 169

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1841

 

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to 3186.

 

Służby wojewody informują też o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:

*65-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu, posiadała schorzenia współistniejące, pochodziła z powiatu skierniewickiego;

*72-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu, posiadała schorzenia współistniejące, pochodziła z powiatu tomaszowskiego;

*75-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu, posiadała schorzenia współistniejące, pochodziła z powiatu opoczyńskiego;

*84-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Starachowicach, posiadała schorzenia współistniejące, pochodziła z powiatu opoczyńskiego;

*67-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu, posiadał schorzenia współistniejące, pochodził z powiatu opoczyńskiego.

 

 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (81)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.07.2020 13:59

Chcesz to sobie nosi maseczkę. Nikogo nie zmuszaj. Ja nie mogę w niej chodzić i nie będę. A jak Ci nie pasuje jest allegro i możesz zakupy tam zrobić. Siedzi w domu i nie wychodzi w ogóle.

1238


gość ~gość (Gość)03.07.2020 13:08

Misiaczki maska jest po to byś nie oplół lub oplóła innego człowieka. Jeżeli masz ją na japie i twój rozmowca tez to dochodzi do zmniejszenia możliwości zakarzenia. Tak samo mycie rączek, nie dłubanie w nosie. Itp. Itd.

34


max ~max (Gość)02.07.2020 13:53

A ludzie zupełnie ignorują nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych - nikt nie egzekwuje tego np. w sklepach, ani sprzedawcy ani ochrona. Na zwróconą uwagę odp.,, że jest wolnym człowiekiem i nie wierzy w wirusa'....a wymóg prawny i bezpieczeństwo innych ma w (d..) głębokim poważaniu!

286


Plan Demia ~Plan Demia (Gość)02.07.2020 21:37

Gorsi od tego całego tam wirusa są jego wyznawcy Covidianie ogłupieni przekazem medialnym popadli w zbiorową psychozę która wykończy ich nerwowo. Pozbawieni samodzielnego myślenia uwierzą w każdą bzdurę płynącą z telewizora i zgodzą się na wszystko co im magiczne pudło powie. Wejdź bez magicznej maseczki w takie towarzystwo to cię zlinczują nie wiedząc nawet o tym że ta maseczka tak ich chroni przed wirusem jak siatka ogrodzeniowa przed komarami...

713


vc ~vc (Gość)02.07.2020 21:53

Wszyscy straciliśmy wielkie pieniądze. Pisowscy notable z kolesiami zarobili fortuny. Panikę trzeba siać bo inaczej stado mogłoby się obudzić.

88


zbulwersowana ~zbulwersowana (Gość)03.07.2020 12:54

Jak się czyta tych młodych ludzi jak lekceważą starszych ludzi, to mam wrażenie, że nie kochają swoich babć i dziadków, nie boją się o swoje zdrowie to niech pozwolą starym ludziom żyć w miarę w spokoju i poczuciu, ze mogą bezpiecznie poruszać się po swoim kraju, oni nie popełnili żadnego przestępstwa, żeby siedzieć w czerech ścianach swojego domu.... Czy ci młodzi ludzie myślą, że całe życie będą młodzi?.... Takim osobom, życzę, żeby na starość zostali osamotnieni, albo lekceważeni przez następne młode pokolenia, a jak będą mieć do nich pretensje to niech wspomną jacy sami byli.....wstyd takiego wychowania ....

22


mamtog ~mamtog (Gość)03.07.2020 09:09

Lubie czasem poczytać komentarze lokalnych mundroli

51


gość ~gość (Gość)02.07.2020 23:34

Premier powiedział że epidemia wygasa seniorzy mogą iść tłumnie głosować na Dude

52


gość ~gość (Gość)03.07.2020 06:28

Mateuszek-kłamczuszek powiedział, że już nie ma epidemii i że trzeba isc tłumnie na wybory. Zwłaszcza seniorzy. Naturalna selekcja.

44


gość ~gość (Gość)02.07.2020 17:42

Takiego wała że bede nosila maskę.Ja jestem bezobjawowa.Niech starzy siedzą w domu bo to oni są narażeni najbardziej i zarażają bo kaszlom i prychają w marketach.Jedna ostatnio jak kichła to asz mela z nosa jej poleciała.

717


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat