500+. Ostatni dzwonek na otrzymanie świadczenia z wyrównaniem

ePiotrkow Niedziela, 29 października 20176 3106
Jeszcze tylko przez dwa dni można składać wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego z wyrównaniem. Nowy okres świadczeniowy rozpoczął się 1 października i potrwa do końca września 2018 roku.

Złożenie wniosku jeszcze przez dwa ostatnie dni miesiąca uprawnia do otrzymania wyrównania kwoty za październik, listopad i grudzień (wnioski złożone w październiku będą rozpatrzone najpóźniej do końca grudnia). Co z tymi, którzy się spóźnią? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiada: 

 

- Do programu można dołączyć w dowolnym momencie. Warto jednak pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

 

 

 

Na nowy okres rozliczeniowy w Piotrkowie Trybunalskim Zespół Świadczeń Rodzinnych przy piotrkowskim MOPR otrzymał:

4 575 wniosków na świadczenie wychowawcze, 500+ z czego dla 90% wniosków opracował już decyzję,
2 200 wniosków na świadczenia rodzinne (43% decyzji),
560 wniosków na fundusz alimentacyjny (93% decyzji).

Przypomnijmy, że tylko w 2016 roku w ramach programu do 5 tysięcy rodzin w Piotrkowie trafiło 31 milionów złotych. 

 

inf. MPiPS, MOPR Piotrków

 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obserwator ~Obserwator (Gość)30.10.2017 21:35

Tacy co pobierają 500+ to domy budują ,prowadzą dobrze prosperujące firmy,posiadają kilka samochodów i tylko czekają jak biednego pracownika oskubać pod koniec miesiąca na kasie .A człowiek ,któremu się naprawdę te pieniądze należą nigdy ich nie dostanie ,bo ma dochód przekroczony o 50 zł na osobę.

10


gość ~gość (Gość)30.10.2017 21:15

Gdzie można zakablować że ktoś nie słusznie pobiera siano?Mianowicie klijent zarabia podstawę na papierze a reszta w kopercie.I ponad 5tyś na miesiąc.Do tego małżonka ktora niby bezrobotna a pracuje.To nie może tak być.

10


Gość. ~Gość. (Gość)29.10.2017 14:40

Według mnie absolutnie 500 plus nie powinno być dla wszystkich, tylko dla tych, którzy faktycznie nie mają możliwości podjęcia zatrudnienia. Niektórzy pobierają wcale niemałe pieniądze, a do pracy zacząć uczciwie zarabiać nie chce Im się iść, bo państwo da. Chory system.

35


Witek ~Witek (Gość)29.10.2017 13:09

Zastanawiam się po co ta biurokracja gromadzenie całego stosu papierów. Wniosek powinien być złożony raz tylko to czy dziecko żyje od tego jest urząd stanu cywilnego to jedno ,druga sprawa to oświadczenie rodziców maja pit wiec sami wiedzą czy przekroczą limit a jeśli tak to sami powinni zgłaszać wszelkie zmiany pod groźbą zwrotu gotówki i odpowiedzialności karnej. a najlepiej te obowiązki ZUS powinien przejąć ma przecież wszystkie potrzebne dane do tego po co w gminach tworzyć dodatkowe etaty. Ostatnio taka moda co nowa ustawa to nowe stołki na koszt podatnika

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat