50 tancerzy z Polski i Japonii zaprezentuje się na scenie MOK-u

ePiotrkow Poniedziałek, 12 sierpnia 20190 2165
30 sierpnia na wielbicieli tańca czeka wyjątkowe wydarzenie. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim w spektaklu „Młody Duch Tańca” zaprezentuje się 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii. Twórcami projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego są Wisław Dudek i Shoko Nakamura.

Ładuję galerię...

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na wyjątkowe wydarzenie taneczne, zatytułowane „Młody Duch Tańca”, które odbędzie się w piątek 30 sierpnia o godz. 19.00 na scenie piotrkowskiego ośrodka. „Młody Duch Tańca” to projekt polsko – japoński, zrealizowany z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią a Polską. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi pięćdziesięciu młodych tancerzy z Polski i Japonii, między innymi finaliści oraz zwycięzca konkursu „Młody Tancerz Roku” 2019.

 

Pomysłodawcą i reżyserem tego wydarzenia jest Wiesław Dudek – wybitny polski tancerz, pedagog, laureat Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz „Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współtworzy Shoko Nakamura, balerina, ikona japońskiego baletu.


Głównym celem projektu „Młody Duch Tańca” jest budowanie mostów między Polską a Japonią, szczególnie w środowisku tańca i baletu.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
Bilety na spektakl w cenie 10 zł można nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat