ARTYKUŁ SPONSOROWANY

5 sposobów na palenie dla zdrowia i portfela - wybór mniejszego i tańszego zła

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020 908
Chociaż palenie papierosów nie jest zdrowym nawykiem - wielu ludzi nie potrafi odmówić sobie przysłowiowego dymka. By nieco usprawiedliwić swój nałóg, wynajdują inne sposoby palenia tytoniu, które wydają im się mniej szkodliwe albo pozwalają zaoszczędzić kilka złotówek. W tym artykule przejrzymy się 5 najpopularniejszym sposobom spożywania tytoniu, sprawdzimy który jest mniej szkodliwy i który pozwoli zaoszczędzić pieniądze bez dodatkowej szkody dla zdrowia

 

W jaki sposób pali się papierosy?

 

Po pierwsze papierosy paczkowane pali się tradycyjnie, czyli wyjmuje się je ze sklepowego opakowania i podpala przy pomocy zapałki lub zapalniczki.

Dla pasjonatów i miłośników tradycji pozostają fajki. Fajki się nabija tytoniem i trzeba mocno dmuchać w ich ustnik, by w końcu pojawiły się słynne kółeczka z dymu.

Można również otrzymywać papierosy poprzez skręcanie. Większość palaczy ze stażem potrafi skręcić papierosa w mniej niż minutę nawet ręcznie, chociaż znacnie prostsze jest skręcanie za pomocą maszynki. To pozwoli zrobić papierosa trwałego i nadającego się do użytku.

Skręcanie papierosów jest o tyle wartościowe, że można otrzymać spore ich ilości. Niemniej, żeby tak było trzeba temu poświęcić sporo czasu. Jednakże dla kogoś, kto tęskni za papierosowym dymkiem, taki wysiłek jest jak najbardziej opłacalny (około 3-krotnie tańszy w porównaniu do papierosów w paczkach).

 

Wielbicielom nowoczesnych metod palenia tytoniu poleca się Iqos, czyli metodę podgrzewania tytoniu. Jest to forma palenia tytoniu, która pojawiła się na rynku tytoniowym stosunkowo niedawno, lecz nie oznacza to, iż nie zyskała sobie społecznej aprobaty. Znacznie dłużej na rynku konsumenckim są za to e papierosy.

Pali się je w sposób elektroniczny, to znaczy używając do ich podgrzania baterii. Zaletą e papierosów jest to, że są dozwolone przez prawo i można je bez problemu palić w miejscach publicznych. Uchodzą również za mniej szkodliwe dla zdrowia.

Charakterystyka paczkowanych papierosów

Po pierwsze są najbardziej szkodliwe dla zdrowia, bo oprócz dużej dawki nikotyny zawierają ogrom rakotwórczych smolistych substancji.

Po drugie są dosyć drogie - około 14-16 zł za paczkę. A największe koszty wiążą się z tym, że wystarczają na krótko i trzeba ciągle dokupywać nowe paczki.

Po trzecie na temat ich produkcji i faktycznego składu wiadomo niewiele, bo koncerny tytoniowe utajniają metody ich produkcji i nie podają ich do wiadomości. Jedyne, co można na pewno stwierdzić, to fakt, iż są wytwarzane hurtowo za pomocą specjalistycznych maszyn.

Fajki- co w nich wyjątkowego

Fajki mają wymiar sentymentalny, bo te sposoby palenia tytoniu kojarzą nam się z naszymi dziadkami i poprzednim stuleciem. Jest co prawda coś magicznego w paleniu fajki, ale nie ma to wiele wspólnego z dzisiejszymi realiami.

Co do szkodliwości fajki to jest ona średnia. Przy czym w fajce wytwarza się dosyć dużo dymu, a to nie może być przecież obojętne dla płuc.

Co równie istotnie nie starczają na długo. Zwłaszcza dla kogoś, kto po uszy w nałogu tytoniowym. Z fajkami i ich wytwarzaniem trzeba się namęczyć. A gdy do tego doliczy się koszt wszystkich elementów- wychodzi, że to wcale nie taka tania inwestycja.

Chociaż niektórzy nadal palą fajki tradycyjne, głównym powodem ich małej popularności stały się dzisiejsze realia z szybkim tempem pracy i dużym poziomem mobilności. Po prostu nie wyjdziesz z biura z drewnianą fajką - to jest niewygodne.

Skręcane papierosy - dlaczego stają się popularniejsze?


stos papierosów skręcanych

 

Po pierwsze, bo można samemu kontrolować ich smak, skład i to jak są wykonane. Podczas gdy skłąd papierosów pakowanych zawiera setki składników szkodliwych w celu konserwacji, dodawania smaku, lepszego sklejania i tak dalej, papieros skręcany składa się z samego tytoniu tylko tytoń oraz

Po drugie są mniej szkodliwe dla zdrowia.

Po trzecie jak policzono, są o polowe albo nawet 3 razy tańsze od paczkowanych papierosów.

Po czwarte nie można ich za dużo wypalić, gdyż nie da się ich ukręcić hurtowo. Po piąte można je sobie racjonalnie dawkować, by starczyły na dłużej. A gdy ich braknie, można je znowu. I nie trzeba za nimi biegać do sklepu lub na stację benzynową.

 

Jakościowy tytoń o różnym rodzaju mocy oraz różnych marek znajdziesz w sklepie tytoniowym Tytoń Papierosowy PL.

Iqos- czym się charakteryzuje?

Jest to podgrzewarka do tytoniu. By działała poprawnie, należy włożyć do niej specjalnie wkłady. Co ciekawe tytoń w niej podgrzewany ma różne warianty smakowe. Iqos jest metodą dosyć nowatorską i jak wskazują badania zdrowszą alternatywą dla palaczy, dlatego że tytoń nie jest podpalany, tylko podgrzewany do około 60 stopni Celsiusza.

Jednak główna trudność w tym sposobie palenia tytoniu polega na aplikacji i umiejscowieniu wspomnianego wkładu w podgrzewarce. Nie wszyscy palacze lubią w ten sposób delektować się dymkiem.

Dla niektórych zwłaszcza tych ze starszego Pokolenia Iqos nie jest atrakcyjny ani przyjemny.

E papieros- czy na pewno jest taki zdrowy?

E papieros działa, bo do jego odpalenia używa się specjalnego elektrycznego podajnika. Jest on jeszcze jedną nowatorską metodą palenia tytoniu, która stała się popularna w ostatnich latach. Jednak jak wykazały badania, nie jest wcale taki zdrowy jak sądzono.

Dodatkowo koszty jego zakupu przewyższają nawet te tradycyjne papierosy. W końcu urządzenie elektryczne, w którym należy odpalić elektronicznego papierosa- z definicji nie może być tanie.

Poza tym e-papieros może wybuchnąć i spowodować rozległe poparzenia jamy ustnej i dłoni. Niemniej o tym skutku palenia e papierosów, mało kto mówi.

 

Podsumowanie

 

Oczywiście, najzdrowszą opcją jest rzucenie palenia. Ale jeżeli nie możesz tego zrobić, warto rozważyć takie opcje jak skręcanie własnych papierosów, korzystanie z podgrzewacza Iqoz albo e-papierosy.

Życzymy dobrego zdrowia i wiele przyjemności!

 


Zainteresował temat?

1

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat