artykuł sponsorowany

5 książek do czytania wspólnie z dzieckiem

Poniedziałek, 01 lutego 2021 694
Wieczorne czytanie to jedna z takich chwil, które możesz w stu procentach poświęcić swojemu dziecku. Wspólna lektura buduje relacje i wpływa na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim dzieciom już od urodzenia.

Co daje czytanie dziecku książek?


U dzieci do lat 3 słuchanie bajek czytanych przez rodziców przede wszystkim uczy myślenia przyczynowo-skutkowego, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków, wspomaga rozwój mowy poprzez przyswajanie intonacji i melodii języka, uspokaja oraz przekazuje wzorce osobowe. U starszych dzieci usprawnia myślenie, pamięć i mowę, uczy rozróżniać świat zewnętrzny od świata odczuć i wrażeń, daje nowe wzory osobowe oraz rozbudza w dziecku gotowość do nauki samodzielnego czytania. A jakie książki czytać ? Podpowiadamy lektury dla dzieci w rożnym wieku.


1. Kicia Kocia, Anita Głowińska
Książki "Kicia Kocia" od lat cieszą się ogromną popularnością. To dzieło polskiej autorki, która regularnie wypuszcza na rynek nowe tytuły. To prawdziwy strzał w dziesiątkę na prezent dla kilkuletniego malucha. Bohaterką jest mała kotka , która wraz ze swoimi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) przeżywa różne przygody np. wizytę u dentysty. O serii Kicia Kocia przeczytasz więcej na http://ksiegarnia-szkolna.com/ksiazki-kicia-kocia-jakie-tytuly-wybrac-na-prezent/


2. Mikołajek i inne chłopaki, René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Przygody Mikołajka to klasyka, z którą każdy powinien się zapoznać. Tytuł przypadnie do gustu zarówno maluchom, które dopiero uczą się czytać, jak i starszym dzieciom. Główny bohater to mieszkaniec Francji, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od swoich rówieśników. Uwielbia zabawy z przyjaciółmi, a od czasu do czasu robi psikusy swoim najbliższym, a nawet nauczycielom.


3. Wiersze naszego dzieciństwa, Aleksander Fredro , Urszula Kozłowska , Maria Konopnicka
Dzięki tej pięknie ilustrowanej książce dzieci poznają nie tylko klasyków polskiej poezji, ale także najpopularniejsze polskie legendy. Wiersze, rymowane bajeczki i legendy autorstwa A. Fredry, M. Konopnickiej i U. Kozłowskiej zachwycą kolejne pokolenia małych czytelników i słuchaczy.


4. Tupcio Chrupcio, Eliza Piotrowska
Seria "Tupcio Chrupcio" opowiada o perypetiach małej myszki, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każde dziecko w wieku przedszkolnym. Dzięki tej książce dziecko może poczuć, że nie jest samo i że zachodzące w jego życiu zmiany to nic złego.


5. Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry
To książka zaliczana do klasyki światowej literatury. Wyjątkowy utwór przedstawiający najważniejsze tematy w życiu: miłości, przyjaźni i — śmierci. Ukochana lektura wielu pokoleń czytelników.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat